„За да се развива Stand-up Comedy в България ни трябват нови хора. В момента сме 40-50 човека, които се изявяваме по големите сцени. За да си има всеки любим комедиант трябва да сме 200. Мечтата ми е в радиото, в късните шоута, всяка седмица да има по три комедианта и да не свършват“, добави Оги Василев.
Казва, че всеки има различна дефиниция за това какво е смешно, а за да си забавен – трябва да те харесат. По думите му, българите се смеят на всичко.
„Едно време е бил на мода балканския хумор, където хората седят на маса и се напиват. Сега, като че ли, хората са се наситили на това, искат нещо по-различно…При комедията няма тренд. Първото нещо, което стане комерсиално вече не се харесва, защото хората го предвиждат“, обясни Оги Василев.
Според него, всеки може да бъде комедиант, човек не се ражда такъв.
„При някои работата е повече, в зависимост от това дали са били център на внимание като малки“.
Турнирът Open Mic е създаден, за да може да се популяризират нови комедианти. В него не участват професионалисти, каза той.
„Структурата на турнира е в три кръга, минали са два, днес е третият. Хората се записват, имат по 6 минути и публиката избира един човек, който да отиде на финалите. Журито избира втори човек, който да отиде на финалите“, обясни комедиантът.
До момента има четирима финалисти, като днес ще бъдат избрани последните двама. Финалът е на 25 ноември, каза Оги Василев.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..