В „Добър вечер, София“ гостува фотографът Галина Бонева.
Споделя, че обича рисуването, фотографията и всички изкуства, но баща й, който е художник-график я насочва към фотографията.
„Първият кадър…снимах черно-бяло и беше пълен провал“, разказва тя. Решава да кандидатства в НАТФИЗ със специалност Фотография, но първоначално не е приета.
„Там със специалност „Фотография“ приемат 5-6 човека, а аз бях втора резерва“, разкрива Галина Бонева. На втората година вече е приета.
Казва, че фотографията е много добро изкуство, поради това, че е много достъпно.
„Много хора днес могат да снимат и винаги съм казвала, че зад апаратното устройство е по-важно, отколкото самият апарат. Най-много обичам да снимам хора и храна. Хората – защото успяваш да вникнеш в човека, да си поговориш, да разбереш какво обича, а в миналото доста хора не са разрешавали да бъдат снимани, защото са смятали, че открадваш душата им. С фотографията улавяш един миг, след това ситуацията е коренно различна“, споделя Галина.
Не обича да я снимат, защото…
„По-комфортно се чувствам зад камерата, там владея всичко, знам си всичко, комфортно ми е там. За да можеш да бъдеш добър фотограф, трябва да си отворен за всякакъв вид изкуство, много да гледаш, защото вдъхновението дебне отвсякъде“, твърди тя.
Любителската й страст е към каратето, чрез което разпуска, вдъхновена от тренировките на своя син, впоследствие към тях се присъединява и дъщеричката й.
„Помагам на клуба с каквото мога – дали със снимки, или в организацията. Ние, родителите, участниците в този клуб, правим енергията, екипната работа и всичко останало, когато децата ни тренират, най-логично е и ние да участваме по някакъв начин“, изтъква Галина Бонева.
Още от разговора с нея чуйте в звуковия файл.
В столичната общинска комисия по екология ще бъдат изслушани директорите на две от сметосъбиращите фирми, които обслужват една трета от софийските райони. След като миналия четвъртък от дружествата заплашиха, че от 19 май спират да събират отпадъците в осем района, заради неизплатени от общината средства за извършена дейност, те решиха да..
Днес ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност, но само на отделни места, главно в планинските райони, е възможен слаб краткотраен дъжд, съобщиха от НИМХ. Вятърът ще се задържи от запад-северозапад и ще бъде умерен, а в Дунавската равнина и временно силен. Максималните температури в повечето места ще са между 20° и..
Започва седмица, в която коментаторите са нови във "Форум", но не и на редовните слушатели и активни граждани. До 24 май новините в медиите и тенденциите в обществото ще анализират Адриана Диканчева и Никола Атанасов . Втора седмица "гореща" тема и повод за дискусии е Блокираният градски транспорт на София . Търсенето на решения...
София е най-опасното място за придвижване на деца и подрастващи в градска среда в Европа според ново международно проучване на Clean Cities . Столицата на България заема последното, 36-о място в класацията на избрани големи градове на континента, като получената от нея обща оценка е изключително скромна – около 27 пъти под средното за..
В Банкя стартира реализацията на проекта "Богини на водата“. Целта е да се предостави на младите хора платформа за изразяване на собствената им идентичност, талант, вълнения и емоции чрез изкуството, съобщиха от пресцентъра на район „Банкя“. Проектът се реализира от сдружение "Благ ден“ в партньорство с района, като основната идея е осмисляне..
19 май е Световен ден за дарителство на майчина кърма . С различни инициативи празникът бе отбелязан и от Банката за майчина кърма в София , която е единствена по рода си в България и една от малкото подобни структури на Балканския полуостров. Открита е на 1 юни 1989 година от Министерство на народното здраве. Тя събира, съхранява и обработва..
След Сакар, Костинброд и Провадия, от фондация "Биоразнообразие“ са се заели със задачата да проучат и възстановят съществуващи чешми на Витоша. Заедно с експертите от Природния парк, те вече са обиколили девет чешми в северната част на Витоша, около Златните мостове. Чешмите са в различно състояние – някои са с хубави фасади, но с разпадаща се суха..