Гост в "Добър вечер, София" беше Алек Кирев, за да поговорим с хумор за нещата от живота и да представи новата си песен "Коя си ти?"
"Така се пее в припева", шегува се Алек и разкри, че песента разказва за позната на всеки от нас житейска ситуация: "Случвало ли ви се е да кръстосате поглед с красиво момиче в трамвая и след това то изчезва яко дим? На 99,9% от нас се е случвало", твърди той.
"Песента е писана за хората, които постоянно търсят идеалния партньор, този образ, който всеки си е изградил в главата. За хората, на които им предстои да направят това, или пък изпитват някаква форма на самота, но те, ние, всички имаме тази представа за идеалния партньор. Тази песен е писана точно за това", сподели Алек Кирев.
"Ако погледнем нещата по-философски, всъщност няма грешни партньори, защото всеки човек в живота ни ни е научил на нещо. Животът няма само една цел, той има много цели, има много събития, всеки ден минаваш през нещо", допълни той.
Музиката и текстът на "Коя си ти?" са авторски, клипа е заснел на телефона си.
Разкрива, че първо пише музиката, след което идва текстът.
"С времето осъзнах, че искам сам да пиша текстовете на моите песни, защото така се чувствам още по-изразен. С видеото нещата не стоят точно така, но ми беше интересно, а когато ти е интересно си мотивиран да направиш нещо, когато се потопиш в него си казваш – защо да не мога да го направя, защо не? Когато навлезеш в потока то се получава, субективно е дали е хубаво или лошо, важното е ти да си доволен, а аз съм много доволен от това, което стана", посочи изпълнителят.
Работата по песента е съвместна с Роби Николов – по-известен като артист, автор и продуцент.
Чуйте още за творческия процес и това, което предстои за Алек - нещо интересно и различно, както го определя самият той. Гледайте и видеото на "Коя си ти?"
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..