Поредният концерт – спектакъл „Златните години на джаза“ е на 25 ноември вечерта - подробностите от организаторите и участници в него Марина Господинова - вокал и Димитър Карамфилов - контрабас. Кои са останалите, какво включва спектакъла и кой е българския текст, пратил автора му в концлагер - в звуковия файл:
"Точно месец преди Коледа, времето е вълнуващо - късметлии сме с четирите сезона. Дори и ако не обичате джаз, дали вали сняг - песните са там и се знаят. Всеки е чувал за Луи, Ела, Нат Кинг Коул, Франк Синатра, Били Холидей. Надявам се да пресъздадем задушевност. Всеки от музикантите е със свой почерк, доказан през годините. Артиста няма как да го ограничиш." (Марина)
"Няма да издаваме изненадите. Артистите имат своите последователи. Милен прави прекрасен тон докато Марина разказва, аз пускам повече шеги. Ще има бляскавост, но не знам точно какво. Всеки е екстравагантно-колоритен. Публиката също идва облечена тематично." (Митко)
"Мерилин заради невероятния си жест към Ела също е част от подбора ни. Остават приятелки за цял живот. При нас няма как да е имитация, придържаме се към познати изпълнения, но джазът е индивидуалност. Всеки допринася със своя облик на сцената. Провокацията винаги води до нещо хубаво и интересно. Чарли Паркър е казал - "джазът е като правенето на любов - понякога е добре, понякога - още по-добре. Няма нищо по-хубаво от присъствие на концерт на живо. Като обикаляме малките градове, виждаме благодарността в светналите очи на публиката от 500 до 1000 души. Аудиторията с потребност към изкуство става все по-голяма."
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Партнираме си със "Стейт ъф Грийн" в подобни интерактивни изложби с виар очила. С тази обикаляме България и показваме градове за хората. Затова ни е важно да я покажем и тук, на Лаго фест в..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..
Боян Бочев от Лаго Фест в Самоков ни представя събитието с ударение на последната буква: "Тембърът на гласа ми подсказва, че настроението е чудесно. Страхотни музиканти на сцената, познаваме някои от тях в "Мюзиколоджи лайв". (подробности, както и за произхода на името - в звуковия файл) Има от бебета до над 70-годишни, хората си чакат фестивала в..