Започнаха снимките на новия български сериал "Тревожност", продуциран от Мирамар филм и Българската национална телевизия, с режисьор Илиян Джевелеков.
„Тревожност“ е и първият телевизионен сериал, който печели финансиране от Националния филмов център, съобщават продуцентите.
На 1 декември предстои среща с актьорите и снимачния екип, по този повод гост в „Радиокафе“ бе Радослава Топалова, която е част от сценарния екип.
"С продуцентите Илиян Джевелеков и Матей Константинов се запознах през 2017 година, докато подготвяха премиерата на пълнометражния филм „Вездесъщият“ и аз влязох като част от екипа. Казах си, че много бих искала отново да работя с тези хора, защото видях какви професионалисти са, видях как работят и техните проекти бяха интересни за мен“, сподели тя.
„След време те вече имаха идея за такъв сериал и ми предложиха да се включа в екипа, но не директно, а трябваше да мина през каст, за да се види дали можем наистина да се сработим и напаснем, и така се сформира сценарния екип – Матей Константинов, Илиян Джевелеков, Емил Христов и аз“, разказва още Топалова.
Разпределят си работата по филма и всичко обсъждат заедно – персонажите, развитието на действието, отделните сюжетни линии.
Действието във филма се развива в Център за психологична помощ и психотерапия.
„Нашите двама консултанти са едни от най-добрите в България – Иван Игов и Огнян Димов, които много ни помогнаха. Актьорът Пенко Господинов се превъплъщава в ролята на д-р Манов, създател на Центъра, психоаналитик и психотерапевт със сериозна международна кариера. Ани Пападопулу влиза в ролята на неговата съпруга - д-р Ясенова, която е психолог и специалист по детско-юношески консултации и терапии. Сериалът проследява както техните лични взаимоотношения, така и историите на хората, които ги посещават".
В 12-те епизода на сериала зрителят ще могат да проследят техните лични проблеми, спадове, успехи, различни периоди на трансформации.
Продуцентът Матей Константинов споделя, че след като е започнал да работи с материала за този филм е променил за себе си познатото схващане, че мъжете у нас не ходят на психотерапевти.
Радослава Топалова разкри, че екипът не си е поставял за цел да променя обществените нагласи по тези въпроси.
„Но някак естествено се получи, защото голяма част от казусите, които се разглеждат и в двата кабинета (д-р Манов и д-р Ясенова), са случаи от практиката на консултантите Иван Игов и Огнян Димов, освен това и много истории на различни мъже, които търсят специализирана помощ за своите проблеми. Темите които засягаме са такива, че хем да не вкарват в безумно клише, хем всеки да може да открие нещо за себе си“, уточни още тя.
Сцените се заснемат на различни места, а кабинетите са в красива къща със сериозна културна стойност. Продуцентът Георги Димитров и част от екипа на Мирамар са допринесли тя да изглежда автентично и впечатляващо, както и да се създаде атмосфера, отговаряща на характерите на отделните персонажи, сподели още Радослава Топалова. В сериала участват и деца-актьори. През разказаните истории са пречупени много от съвременните проблеми в обществото.
Още подробности, чуйте в разговора на Гергана Пейкова в звуковия файл.
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..
Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи? Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..