Курсове по паневритмия за начинаещи със Светла и Слав Славови от фондация "Слънчево":
"Курсът е от тази есен. В училище "Изгрев" децата я учат, от 22.3 я практикуваме на открито. Има паневритмия през лятото и през зимата. Тя съчетава изкуство, музика, литература, като учебен предмет. От септември децата изучават теорията и движенията. Можем да практикуваме 2-3 упражнения. Това е превенция в здравен и психологически план. Това е позитивен начин на започване на деня. Училището е иновативно и затова правим курсове за колеги и родители.
Преди влизането на България във Втората световна война е имало опит да се внедри паневритмия в училищата, може би утринната ведрина е нейно продължение. Историята е 80 годишна, има хиляди курсове. Родителите могат много свободно да я практикуват, докато учителите се опират на валидирани научни тестове. Методът трябва да бъде подкрепен. 12 години работим с деца, виждаме ефекта дори само от едно упражнение. Имахме проблеми с дисциплината само с деца, които по една или друга причина не са я практикували.
Паневритмията е организиращ и успокояващ фактор. Установили сме го и при дъщеря ни. Приложението на паневритмията в образователната система е важно. Завършили сме курс по паневритмия в НСА при доц.Людмила Червенкова, тя работеше с паневритмията като част от кинезитерапията. Това пренасяме в намалена форма при обучението на децата. Тя не е религиозна практика, доказано е юридически - имаме гимнастика с музика като тай-чи, йога и т.н.
Играе се по двойки и много помага на толерантността. Не сме видели минуси - създателят ѝ я предназначава за хора от 2 до поне 90 години. Сложността е само в заучаване последователността на движенията. Това е метод, не правим последователи на Учителя Дънов.
Провеждаме и курсове по слънчева педагогика. Учителят за да даде енергия, трябва и да я придобие. Както и положителната нагласа. Паневритмията благоприятства снижаването на агресивността. Тя е социализация, отношенията са партньорски."
Район “Нови Искър” се очертава като един от привлекателните и най-бързо развиващи се райони в столицата. “Интересът на млади семейства, които предпочитат нашия район за установяване и за отглеждане на деца е наистина голям. През месец февруари открихме нова детска градина в с. Мировяне с 4 групи, в която в момента има около 50 деца. От септември..
След последното класиране от началото на месец май, в София официално приетите деца са 11 500 деца, от тях 5163 са приети в яслени групи, а 6295 от 3 до 6-годишна възраст са приети в детските градини. Проблем обаче остава фактът, че са кандидатствали общо около 23 600 деца, от които 9700 са останали извън системата. “Това, което предстои на приетите..
Доставчиците на вода, електроенергия и топлоенергия в София са създали и предлагат на клиентите си брошура, в която се описва как може да се смени партидата на съответен потребител. От днес тя се предлага в центровете за обслужване на клиенти. В "Как да сменя партидата за ток, вода и парно" са посочени специфичните условия за всяка една..
Светът на правото е необятен и човек, сблъсквайки се с него, често може да се изгуби в него. Наскоро адвокатът Ясен Ковачев написа статията “Ръководство за употреба“ на адвоката в областта на частното право и гражданския процес , в която развива достъпно, увлекателно и полезно теми от тази сфера. Ясен Ковачев има опит като адвокат около 25..
Над западната и централната част от Дунавската равнина ще бъде предимно ясно, а над Североизточна България, под влияние на студен атмосферен фронт, от североизток с усилване на вятъра ще се заоблачи и до сутринта на места там ще превали. Минималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 7°, съобщават от Националния институт по метеорология..
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..