Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Гласът на България" отвътре

Снимка: Радио София

Гласът на България Надежда Ковачева беше гост в предаването "Радиокафе". Музика, надежда, бъдеще - това бяха част от акцентите, която тя сподели в разговор с Даниел Ненчев.

"Гласът на България" за мен е едно училище. Това беше един доста дълъг, сложен репетиционен процес, обаче ти дава изключително много и те учи на много неща. Зад теб стои един от най-добрите бендове в България и самото удоволствие да стъпиш на сцената и да пееш с тези музиканти е нещо невероятно", отбеляза тя. И добави, че това я е научило да е по-търпелива, както и на усещането й към музиката.

"Със сигурност ще звучи клиширано и банално, но формулата е: талантът е едни 10%, а всичко друго е страшно много репетиции и страшно много труд. Самото предприемане от моя страна на тази стъпка да се явя в "Гласът на България" беше много сложно, защото аз от много време се борех със себе си и много исках да участвам. Просто усетих, че десетият сезон беше моят, моята година и така и стана", каза младата певица.


Тя разкри, че шестимата финалисти са подготвили концерт и призова хората да следят, за да разберат кога ще се състои той. По думите й песента Let it be на Бийтълс е свързана с нейния баща, тъй като това е неговата любима група и тя е решила да изпее именно нея като подарък за него. За Ковачева Бийтълс са новатори, заради които се поражда цяло течение в музиката.

"В световен мащаб се възхищавам на Арета Франклин, Дженифър Хъдсън, Уитни Хюстън естествено, най-добрата за мен. България също е богата на много талантливи и много добри изпълнители, като за мен такъв пример е Мария Илиева", отбеляза тя.

Какви са нейните мечти?

"Със спечелването на "Гласът на България" моята мечта започна малко по малко да става реалност. Винаги съм си представяла живота си с музика, без значение в какъв аспект. Дали като композитор, дали като текстописец, дали като изпълнител, като певица... Или като педагог дори. Но смятам, че това ще си продължи", изрази надежда Ковачева. И добави:

"Предаването ти дава огромен шанс да добиеш популярност и смятам, че е много важно да разбереш и да прецениш точно как да го използваш това нещо. Предстои да издам моето първо авторско парче, очаквайте, следете."

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Никола Стоянов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Южен вятър вдига градусите в София до около 16°, вечерта - застудява

Днес вятърът от юг ще се усили и ще бъде умерен и силен, в Предбалкана и в близост до северните склонове на планините от Южна България - бурен. Облачността ще бъде разкъсана, значителна над западните райони, но след обяд от северозапад бързо ще започне да се увеличава, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще бъдат в много широки граници – от 6°-7° в..

публикувано на 22.11.24 в 07:35

Детето показва своите емоции още в утробата на майката

"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..

публикувано на 21.11.24 в 17:02

Можем ли да променим механизмите на остаряването и да го забавим?

Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..

публикувано на 21.11.24 в 16:55
Доц. д.р Росица Вачева говори за опасността от прекомерната употреба на антибиотици

В България се извършва непрекъснат надзор на антибиотичната резистентност

Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..

публикувано на 21.11.24 в 16:40

Международна конференция отбеляза 20 години БФЖ и отчете постигнатите резултати

Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция  “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..

публикувано на 21.11.24 в 15:30

Пактът на ЕС за миграцията рискува да не успее да защити непридружените деца

Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...

публикувано на 21.11.24 в 15:15

Най-добрият роман на Карлос Мола излиза на българския книжен пазар

"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..

публикувано на 21.11.24 в 14:17