По думите й от 15 март до 30 май ще се проведе втората фаза на събитието, което ще включва менторска програма и конкурсна част.
"В нашия конкурс всички младежи са добре дошли, независимо дали са с идея за развитие на бизнес, или с успешен стартъп. Важна е възрастовата граница от 18 до 29 години, като са добре дошли или да участват индивидуално, или в екипи. Когато участват в екипи е достатъчно само един от младежите да отговаря на тази възрастова граница и той да подаде апликацията, той да бъде водещото лице. Целта на конкурса е да развием младежкото предприемачество, да дадем възможност на млади хора с иновативни идеи да намерят своя път към реализация", сподели Василева.
Събитието е съпроводено с обучителна програма, която ще включва уебинари, уъркшопове, семинари и срещи с ментори от партньорските организации. Младежите ще получат също и информация как може да бъдат финансирани техните проекти.
"Ще им покажем пътя за развитие на един успешен стартъп, като се започне от генериране и валидиране на тяхната идея, премине се през бизнес планиране, през маркетинговата стратегия на стартъпа, търсенето на финансиране, представяне пред инвеститори, различните видове финансиране, дали ще бъде дялова инвестиция, или ще бъдат кредити. В следващата фаза, когато стартъпът е назрял, тогава вече говорим за излизане на фондовата борса или на beam пазара, платформи за колективно инвестиране и т. н", поясни Василева.
Във фокуса на конкурса са иновативните идеи, като открояващите се сектори са "софтуерни платформи", "използване на изкуствен интелект", както и "медицински технологии". На финала ще се явят десетте най-добри стартъпа, а всеки от участниците ще получи награда. В предходните две издания редица стартъпи са получили финансиране.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..
За седма поредна година Община Елин Пелин организира събитието "Спортист на годината“. Бяха излъчени победители в три официални категории - “Индивидуални постижения“ ,“Отборен спорт“ и “Спортист – любимец на Община Елин Пелин“. Златото в категория за индивидуални постижения грабна състезателката по художествена гимнастика Красимира Димитрова...
На 4 февруари ще отбележим Световния ден за борба с рака. През 2024 г. оценки на Световната здравна организация показаха, че през 2050 г. броят на диагностицираните случаи на рак в световен мащаб ще се увеличи с до 77% в сравнение с диагностицираните през 2022 г. По този повод през днешния ден се проведе и дискусия “Иновативни терапии и..
На 1 февруари, в столичен клуб, бандата "Спални места“ ще изнесе съвместен концерт с "Ковачев Live Band“, на който ще звучи много рок музика. Това е първият концерт за група "Спални места“ за 2025 г., каза пред Радио София Кубрат Аргилашки. "Имаме си и нов басист. С него пишем и нови песни, по нов албум. Решили сме тази година да е ни е..
Писател, радиоводещ и сценарист на филми, сериали и театрални постановки, отскоро автор и на книги за деца, преди всичко баща и едно е ясно – харесва му да разнищва отношенията между деца и родители, децата и света около тях. Това е описанието в първата му детска книга "Бу и Фу и странното нещо на дървото“. История, в която става въпрос за..
Според правителствен доклад за обстоятелствата около катастрофата, цитиран от “Вашингтон Пост” и “Ню Йорк Таймс”, контролната кула е била с по-малко хора. Имало един човек трафик-контрол, който е работил с хеликоптери и самолети, работа, която обикновено се върши от двама служителя. В заключението на доклада се посочва, че броят на служителите не е бил..