По думите й от 15 март до 30 май ще се проведе втората фаза на събитието, което ще включва менторска програма и конкурсна част.
"В нашия конкурс всички младежи са добре дошли, независимо дали са с идея за развитие на бизнес, или с успешен стартъп. Важна е възрастовата граница от 18 до 29 години, като са добре дошли или да участват индивидуално, или в екипи. Когато участват в екипи е достатъчно само един от младежите да отговаря на тази възрастова граница и той да подаде апликацията, той да бъде водещото лице. Целта на конкурса е да развием младежкото предприемачество, да дадем възможност на млади хора с иновативни идеи да намерят своя път към реализация", сподели Василева.
Събитието е съпроводено с обучителна програма, която ще включва уебинари, уъркшопове, семинари и срещи с ментори от партньорските организации. Младежите ще получат също и информация как може да бъдат финансирани техните проекти.
"Ще им покажем пътя за развитие на един успешен стартъп, като се започне от генериране и валидиране на тяхната идея, премине се през бизнес планиране, през маркетинговата стратегия на стартъпа, търсенето на финансиране, представяне пред инвеститори, различните видове финансиране, дали ще бъде дялова инвестиция, или ще бъдат кредити. В следващата фаза, когато стартъпът е назрял, тогава вече говорим за излизане на фондовата борса или на beam пазара, платформи за колективно инвестиране и т. н", поясни Василева.
Във фокуса на конкурса са иновативните идеи, като открояващите се сектори са "софтуерни платформи", "използване на изкуствен интелект", както и "медицински технологии". На финала ще се явят десетте най-добри стартъпа, а всеки от участниците ще получи награда. В предходните две издания редица стартъпи са получили финансиране.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..