Област Перник е в грипна епидемия от днес. Тя ще продължи до 9 февруари, като през този период всички ученици ще се обучават дистанционно. В подготвителните групи, детските ясли и градини ще се провежда ежедневен сутрешен филтър, като не се допускат деца и персонал с грипоподобни симптоми и ще се извършва четирикратно проветряване и дезинфекция.
Заболяемостта в региона, по последни данни, е надхвърлила 240 на 10 000 души. Най-много са болните в ученическа възраст от 5 до 14 години, следвани от децата от 0 до 4-годишна възраст. От 27 проби, изпратени за изследване в Националната референтна лаборатория „Грип и ОРЗ“, 12 са положителни за грип от тип А, съобщиха от РЗИ.
По време на грипната епидемия се преустановят детските и женските присъствени консултации в лечебните заведения за извънболнична помощ, свижданията в болниците, домовете за възрастни хора и социалните институции от резидентен тип, както и провеждането на задължителни, профилактични имунизации и реимунизации в лечебните заведения за извънболнична помощ. Не се прекратяват плановите операции, като те, както и приемът на пациенти в лечебните заведения се извършват при спазване на противоепидемичен режим на работа. Задължително използване на лични предпазни средства, спазване на дистанция, ежедневно четирикратно проветряване и дезинфекция на всички повърхности се въвеждат и в извънболничната помощ, центъра и филиалите за спешна медицинска помощ, хосписи, лаборатории и аптеки.
Националната служба за охрана (НСО) търси да назначи 30 нови служители на сержантски длъжности – 20 за охранители и 10 за шофьори. Изискването за кандидатите за длъжностите „младши сътрудник”- охранител и „младши сътрудник“- шофьор, е да са със завършено поне средно образование, като кандидатурите се подават от 21 януари до 26 февруари, включително...
Памела Костадинова е последна година студент в Нов български университет, специалност “Актьорско майсторство“. Макар все още да не е завършила образованието си, тя вече има участие в няколко филма, които сме гледали на малкия екран. При гостуването си в предаването "Добър вечер, София“ тя разказа какво я мотивира в избора ѝ театралното..
През 2025 г. се навършват 1170 години от създаването на глаголицата от светите братя Кирил и Методий. Именно затова, 2025 г. ще бъде Година на глаголицата в Националната библиотека. Д-р Ивета Рашева , главен редактор на сп. “Библиотека”, е особено свързана с темата за глаголицата. По нейна инициатива тази година ще бъде наречена Година на..
158 проверки е извършил Столичният инспекторат от петък до неделя (17-19 януари) във връзка с прогнозата на НИМХ за очаквания потенциал на замърсяване на въздуха с ФПЧ10. При проверките са съставени 9 акта на нарушители. Броят на проверките на потенциални замърсители на въздуха от началото на годината е общо 545, а на актовете - 50. От тях: 252..
" До последния човек са били извозени от планината . Проблемите са били решени в движение. Успели сме да се справим с тази трудна задача в ден, в който планината е достатъчно посещавана." Пускат допълнителни автобуси на градския транспорт до Витоша Това съобщи пред БНР Владимир Лазаров, ръководител към център "Маркетинг" на Центъра за..
Младежки работници, служители на младежки центрове или НПО, дори действащи учители могат безплатно да получат допълнителна компетентност и умения, ако кандидатстват и станат участници в т.нар. Академия за младежки работници "Мисия Ментор". За целта организаторите от сдружение "Ре-Акт" търсят хора, които започват или имат някакъв опит за..
Георги Господинов е избран от читателите на Столичната библиотека за писател на десетилетието. Сред останалите отличени писатели на десетилетието са Захари Карабашлиев, Стефан Цанев, Здравка Евтимова и проф. Цочо Бояджиев. Изборът на най-четените съвременни български автори вече десет години се прави от читателската аудитория на Столичната библиотека въз..