В предаването “Добър вечер, София“ е срещата ни с Боян Тодоров, който е сред успешните, будни млади българи, популярна личност в онлайн пространството като създател на видео съдържание, с чувство за хумор инициира разговори в социалните мрежи.
"Идеята е да правим контрапункт между възрастни и млади, защото лично аз, както и екипът ми, смятаме, че много рядко днес 20-30-годишните имат шанса да разговарят с по-възрастни хора по важни теми и да попиват информация. А за мен това винаги е било много важно, поради това, че съм израснал в семейство с подобни ценности", разкри той.
От друга страна възрастните също подхождат с предразсъдъци понякога, което изгражда стена от тяхна страна – както във всичко останало, истината е някъде по средата, смята Боян Тодоров.
Освен дейност в социалните мрежи, той има и своите живи срещи с публиката като актьор, участва в един от най-големите мюзикъли правени на българска сцена – "Бодигардът", заедно с Орлин Горанов. Известен е и под псевдонима "RedBoy" ("Червеното момче").
"Идеята за RedBoy се роди спонтанно, както повечето идеи, които човек може да развие – с един мой приятел и колега решихме да направим фотосесия с останало парче червен плат", споделя той, импровизираната сцена за фотосесията е в домашна обстановка, получава се много добре и след публикацията на снимките, решават да доразвият идеята, запазвайки червеното сако.
"Да кажем, че Redboy се превърна в мое алтер его и решихме, че най-добрият начин да ангажираме хората с тази визия би бил, ако се хванем за някоя социална тема и защо само за една, като можем да обхванем много, и то актуални, и оттам нататък за мен се превърна в цел да създам точно това поле, тази платформа, за изява на мнения на млади и възрастни, които да бъдат съпоставени както на живо, така и в онлайн пространството", сподели Боян Тодоров.
Доказателство за работещата идея са нестихващите коментари под видеата по важни, засягащи обществото теми, има дори дълго развивани полемики, поле за градивна критика и адекватни отговори от двете страни, а не просто безпочвена омраза, твърди той.
Дискусия между двама изявени членове на инфлуенсърското общество с благотворителна цел, даряване за определена кауза е най-новата идея на Боян и неговите съмишленици.
"Идеята е, чрез забавните видеа, които така или иначе правим, да направим и нещо добро за някого веднъж в седмицата", разказа той.
Призна, че за него основен проблем е подреждането на приоритетите и съпоставянето на всички неща, които прави – "все не се научавам и стават все повече тези приоритети", шегува се младият човек.
Потопете се в разговора на Крис и Деси в звуковия файл - със сигурност има още какво да чуете.
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..