Светлозар Димитров е 11 клас в Американския колеж е председател на ученически клуб, част от Зонта, представя ни благотворителния концерт на 17 февруари и за начало - каузата, на която е посветен:
"Членуваме 12 момчета и момичета от различни училища в София. От малък съм търсил доброто у хората. Всеки трябва да прави бъдещето, то е в наши ръце. Идеята на събитието е оползотворяване на косата от фризьорските салони за наторяване на градинки и селскостопански площи. Тя съдържа азот, фосфор и калий, задържа влагата в почвата и рециклираме отпадък, който никой не използва. Вече работим с 10 салона.
Още подробности за програмата от Кристиана Алипиева, виолончелистка от Софийската филхармония:
"Въвлечена и вдъхновена съм не само аз. Светлозар Димитров ми сподели идеята и решихме, че чрез силата на музиката можем да направим нещо заедно. Не ни обръщат много внимание, но продължаваме да творим. Приготвили сме класическа, романтична и музика на български автори. Ще има и поп и джаз пеене. Стремим се да бъдем разпознаваеми чрез български класически и съвременни автори."
И отново със Светлозар:
"Всеки от нас се съгласи да организираме концерт, за да реализираме идеята си. Мотото го избрахме във връзка с проекта. Благодарим на Класик Арт и на Софийска филхармония, както и на всички млади таланти. Средствата са на втори план, идеята е популяризация на идеята. Косата се оставя в градинки, покрита е с камъчета. Тя спестява изкуствени торове. Организацията е международна, работи в САЩ, Чили, Гърция. Всички проучвания показват реален ефект, предоставени са ни ноу-хау. Няма какво да победи волята."Но най-трудното е да следваш мечтите си."
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..
За седма поредна година Община Елин Пелин организира събитието "Спортист на годината“. Бяха излъчени победители в три официални категории - “Индивидуални постижения“ ,“Отборен спорт“ и “Спортист – любимец на Община Елин Пелин“. Златото в категория за индивидуални постижения грабна състезателката по художествена гимнастика Красимира Димитрова...