Веселина Йорданова – експерт „Дарителски програми и фондонабиране“ към организацията, обясни пред Радио София, че целия месец февруари е посветен на влюбените в кауза.
„На дарителите, които ежемесечно даряват за кауза, която им е на сърце. Над 1 200 000 лева са дарените средства през 2022 г. от служителите на 24 компании, които участват в Годишния знак на фондация BCause „Отговорна компания – отговорни служители“. Понеже тази година празнуваме десетата годишнина на знака, който правим заедно с Българското дружество за връзки с обществеността и Асоциацията на специалистите по устойчивост, решихме да направим нещо знаково, така че за първа година ще направим конкурса #ВлюбенВКауза“, каза Йорданова.
След като участниците споделят своя клип в социалните медии с хаштаг #ВлюбенВКауза, трябва да изпратят линк на организаторите към него. Условието е това да е личен разказ на участника, а не на компанията, за която работи.
„Ние обещаваме да наградим най-вълнуващите и най-отговорни служители на компании с вино и шоколад, защото си говорим за 14 февруари…Ще празнуваме заедно с всички влюбени в кауза на връчването на Годишния знак за дарителство от работното място“, обясни Веселина Йорданова.
Тя добави, че Годишният знак на фондацията „Отговорна компания – отговорни служители“ ще бъде връчен на церемония на 29 февруари.
„Във високосната година си избрахме последния ден на февруари, за да можем да празнуваме още един ден любовта. Годишният знак се присъжда на компаниите, които насърчават под една или друга форма регулярното, ежемесечно дарителство от работното място. Отличието има 4 степени. Класирането на компаниите зависи от различните механизми, с които компанията развива програмите за доброволчески труд, както и процентът служители, които участват във всяка една инициатива“, уточни Веселина Йорданова.
Най-добрите три видеа ще бъдат представени на церемонията, а срокът за изпращането им е до 22 февруари 2024 г.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Елисавета Станчева, изкуствовед, за дискусията „На ръба“, в която композиторът Петър Керкелов разказва за създаването на новата си пиеса. Какво се случва, когато музиката премине отвъд познатото и експериментира с нови форми, звуци и идеи? Как се изгражда музикална драматургия, която преплита класическо звучене с електронни елементи? Среща-дискусия..
Музикалният спектакъл „Три тенора…и още нещо“ на Камерна опера Благоевград с диригент Георги Еленков ще гостува в София на 23 май на сцената на театър „Сълза и смях“. По този повод ни гостуват двама от участващите трима тенори – Михаил Михайлов и Юрий Николов: "Винаги е удоволствието като трима тенора, които са и приятели, са заедно на сцена...
Мария Карагьозова ни представя Фестивала на училищните и младежките оркестри, организиран от Асоциацията на фестивалите в България и финансирани от Национален фонд Култура: "Оркестрите загубиха част от структурата си по време на пандемията. Фестивалът насърчава отново децата в тези оркестри. Той е трибуна на музиканти-любители. Не съревнование..
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: Във втората част продължаваме с другите хаджии и техните фамилии: "Срещаме графити от 1771 за..
Писателят Васил Попов за сериала по романа му Мамник и издаването на следващия, Лехуса: "Докато пишех "Мамник" мислех, че жанровата литература не е разпространена в България, но се изненадах от интереса на различните възрасти. Снимките приключиха април. Предполагам, че ще е готов зимата. Натрупа се материал - скоро почвам третия. Съвсем различно..
Покана за танцов спектакъл TRAPтайм? от Захари Нанков, танцьор и хореограф: "Концепцията я реализирах преди 3 години, сега я повтарям с ученици от моята школа. Комбинирал съм стила в музиката трап с рагтайм - като музика и роман. Правя съпоставки между тези две епохи - тогава и сега, всичко минава през една игра. Проследяваме нишката как се променя..