Веселина Йорданова – експерт „Дарителски програми и фондонабиране“ към организацията, обясни пред Радио София, че целия месец февруари е посветен на влюбените в кауза.
„На дарителите, които ежемесечно даряват за кауза, която им е на сърце. Над 1 200 000 лева са дарените средства през 2022 г. от служителите на 24 компании, които участват в Годишния знак на фондация BCause „Отговорна компания – отговорни служители“. Понеже тази година празнуваме десетата годишнина на знака, който правим заедно с Българското дружество за връзки с обществеността и Асоциацията на специалистите по устойчивост, решихме да направим нещо знаково, така че за първа година ще направим конкурса #ВлюбенВКауза“, каза Йорданова.
След като участниците споделят своя клип в социалните медии с хаштаг #ВлюбенВКауза, трябва да изпратят линк на организаторите към него. Условието е това да е личен разказ на участника, а не на компанията, за която работи.
„Ние обещаваме да наградим най-вълнуващите и най-отговорни служители на компании с вино и шоколад, защото си говорим за 14 февруари…Ще празнуваме заедно с всички влюбени в кауза на връчването на Годишния знак за дарителство от работното място“, обясни Веселина Йорданова.
Тя добави, че Годишният знак на фондацията „Отговорна компания – отговорни служители“ ще бъде връчен на церемония на 29 февруари.
„Във високосната година си избрахме последния ден на февруари, за да можем да празнуваме още един ден любовта. Годишният знак се присъжда на компаниите, които насърчават под една или друга форма регулярното, ежемесечно дарителство от работното място. Отличието има 4 степени. Класирането на компаниите зависи от различните механизми, с които компанията развива програмите за доброволчески труд, както и процентът служители, които участват във всяка една инициатива“, уточни Веселина Йорданова.
Най-добрите три видеа ще бъдат представени на церемонията, а срокът за изпращането им е до 22 февруари 2024 г.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Националната галерия отново отваря вратите на лабораторията по консервация и реставрация за ценителите на изкуството. Те ще имат възможността да надникнат "зад кулисите" на музея, да видят как се подготвят за експониране произведения на изкуството. Реставратор ще ги запознае с принципите и етиката на съвременната реставрация, както и с..
Успешно приключи проектът "Градска памет: Традиция и Графити", реализиран по Програма "Активни читалища" на Столичната община. Това е поредната инициатива, в която си партнират 2 софийски читалища – НЧ "Иван Вазов – 2014", което е в кв. кв. "Левски В" и НЧ "Васил Левски 1928", което е в "Сухата река". "Това - на фасадата на..
Документалният филм „Скрити белези” на режисьора Георги Тошев и оператора Борис Пинтев е сред селектираните филми за участие във фестивала Master of Art. Лентата разказва за най-успешното българско участие на Биеналето на изкуствата във Венеция. Комисарят на българското участие д-р Надежда Джакова е своеобразен гид на режисьора Георги Тошев..
Платформата за четящи и знаещи деца "Книговище" започна междуучилищното състезание по медийна грамотност "Всезнайко" на тема "Четеш ли между редовете". Това е второто издание на междуучилищната надпревара след успешното състезание на тема "Европейски съюз" през 2024-та в София. За да може повече деца да се включат, състезанието тази..
Състоянието на асансьорите в София провокира столичани да изпращат десетки сигнали месечно до контролния орган. Това каза в ефира на Радио София Григор Къшов - главен директор на Главна дирекция „Инспекция за държавен технически надзор“ към Държавната агенция по метрологичен и технически надзор. “Асансьорите са опасни, затова са наречени съоръжения..
Най новата книга "Васил Левски: най-добрият ни българин" на проф. Пламен Павлов събира 15 истории за българския Апостол на свободата, за неговите съмишленици, за идеите му и наследството, което оставя. Известният историк, публицист и преподавател вече има 2 книги, посветени на Левски. В тази са отразени редица важни и спорни..
Атрактивен ретро влак ще направи два курса от София до Банкя на 1 март. Инициативата е на БДЖ, съвместно с Националния етнографски музей към БАН. Първото пътуване ще започне в 09.50 ч. от Централна гара София, с пристигане в Банкя в 10.14 ч. В обратната посока влакът ще тръгне в 11.40 ч. и ще пристигне в София в 12.04 ч. Второто пътуване ще..