Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лили Големинова и Димитър Ганев с

Коментари за 66-ите награди "Грами"

Снимка: БГНЕС / Снимка: БГНЕС

В "Крипто Арена" в Лос Анджелис раздадоха 66-ите награди "Грами".

Голямата награда за албум на годината за безпрецедентния четвърти път отиде при Тейлър Суифт за "Midnights". С постижението си певицата изпревари легенди на музиката като Франк Синатра, Пол Саймън и Стиви Уондър, които са получавали водещото отличие по три пъти.

"Моите лични музикални критерии и това, което мисля, че е стойностно в музиката, една идея се размина с тези, които взеха най-много награди "Грами", коментира главният музикален редактор на Радио София - Лили Големинова факта, че Тайлър Суифт задминава по спечелени отличия за албум утвърдени музиканти.

"Аз с изключителна мъка през годините гледам каквито и да било наградни церемонии и "Грами"-тата е едно от тях", каза Димитър Ганев - част от дигиталната дирекция на БНР. Той разказа, че в миналото наградите са давали ясна картина за музикалния бизнес в дадения момент, докато сега са твърде свързани с политическите настроения. Като основна недомислица в тазгодишните награди той посочи съществуването на две различни категории - запис на годината и песен на годината.

Майли Сайръс спечели именно в категорията запис на годината с песента си "Flowers". Били Айлиш взе награда за песен на годината за баладата "What Was I Made For?" от филма "Барби" в съавторство с брат ѝ Финиъс, а ритъм енд блус певицата Виктория Моне получи "грамофонче" за най-добър нов изпълнител.


И двамата коментатори се съгласиха, че Майли Сайръс заслужено е отличена в своята категория.

"Радвам се, че най-накрая спечели "Грами". Не знам заради скандалния ѝ имидж, дали беше заради нещо друго, но за мен лично Майли Сайръс за последните три години в комерсиалната поп музика, такава каквато трябва да бъде поп музиката, за мен тя е изпълните на годината три години под ред", каза Димитър Ганев.

"При "Flowers" се припокри всичко: читаво музикално парче, музикантско и същевременно чуваш го и все едно си го слушал 100 пъти, което е добрата песен, добрият хит", добави Лили Големинова.

Група "Металика" получи приза за най-добро метъл изпълнение за рекордния седми път, но същата песен беше номинирана и в категорията рок изпълнение.

"И в двете най-сериозни категории за рок спечелиха групи с жени вокалистки. Аз нямам нищо против жените рокаджийки. Paramore много харесвам, не в този вид сега, може би, когато са нещо като подобие на Pink според мен е този албум "This is why", в категорията за рок албум. Но в категорията за рок песен пък имаме едни три дами обединени под особеното и изискващо размисли име "Boygenius". "Not strong enough" се казва песента. Ами "Not strong enough" беше според мене за "Грами" тази песен", отсъди Лили Големинова.

"Не са смели", укори журито на наградите Димитър Ганев.

Повече от коментара за наградите "Грами" чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Мария Бояджиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 19.02.25: Референдумите не са панацея, но стават за "дъвка" на популисти

В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..

публикувано на 19.02.25 в 18:25

Автоинструктори са недоволни от промените в шофьорските курсове

В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..

публикувано на 19.02.25 в 17:35

За 60-годишнината си Театър София ще бъде с обновена сграда и зала

Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..

публикувано на 19.02.25 в 16:55

Танцовият спектакъл "Алиса в страната на чудесата" с премиера в Музикалния театър

Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..

публикувано на 19.02.25 в 16:46
Петър Мишев

Петър Мишев, КНСБ: 5% не осигуряват ръст на доходите, а покриват само инфлацията

Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..

публикувано на 19.02.25 в 16:28
Нели Керемедчиева

Фестивалът "Възможното образование" поставя на фокус човеколюбивите практики

Фестивалът “Възможното образование“  се завръща с пълно издание  от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него,  е акцентът на разговора с Нели..

публикувано на 19.02.25 в 15:36

Време е за актуализация на Наредбата за храненето на деца и ученици

Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...

публикувано на 19.02.25 в 14:50