Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Каква е истинската скорост на жените?

5 години не стигат за окончателен и еднозначен отговор на въпроса

Ина Георгиева с последния издаден алманах

Каква е истинската скорост на жените? 
За да получите отговор на този въпрос, трябва да се поинтересувате от едноименния проект, по който Ина Георгиева работи от 5 години.

"Кола и жена е най-красивата визия, и то не само за реклама" – коментира пред БНР-Радио София самата инициаторка.

За да добиете представа за нейните интереси и занимания, ще добавим, че от 25 години тя подлага за изпитателен пробег автомобили, а след това пише за тях.

"Вече 5 години подред свързваме най-новите модели автомобили, които пристигат в България с дами от различни поколения и професии. Опитваме се да направим паралел между начина им на живот, стила им, бизнеса, професията - с  характеристиката на даден автомобил."

Правят се трудни за реализация фотосесии, които след това излизат на страниците на луксозно списание, за да радват не само участниците в проекта, но и читателите.

В последното специално издание са включени жени от различни браншове, включително цигуларка, от IT бизнеса, дами на ръководни позиции.

"Успелите дами са взели в свои ръце кариера, живот, всичко. Движат на много писти. Не забравят и ролята си на майки и съпруги. Намират време и за себе си.
Обикновено ги питаме коя е твоята житейска скорост момента от 1 до 10 и автоматик или ръчна. Те най-често отговарят, че са на дванадесета, петнадесета скорост и повечето предпочитат да бъдат на ръчна скорост, за да могат те да задават динамиката и ускорението."

По думите ѝ женското мнение за автомобилите е важно и дизайнерите все повече се съобразяват с удобството на дамите и майките.

Чуйте разговора на Лили Гоеминова.

  • Ина Георгиева е родена в Плевен, в момента е главен редактор и издател на списание „Твоят бизнес”. Завършила е Музикалното училище в Плевен и през 1992 г. завършва Музикалната академия в София със специалности композиция (при проф. Алекс. Танев), музикална естетика и флейта (при доц. Димитър Георгиев). Въпреки музикалното образование, първият ѝ работен ден през 1992 г. е като радиожурналист в Плевен. Създава дамски ансамбъл “Евридика”, с който имат много концерти. От 1997 г. живее и работи в София. Попада в света на новите автомобили и пет години е редактор в списание, а през октомври 2004 г. създава бизнес списание за предприемчивите българи „Твоят бизнес”. От тогава е и негов главен редактор и мениджър.

По публикацията работи: Георги Нейков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Фестивал „Сурва“

Маскарадността е жива традиция

Фестивалът „Сурва“ гостува в Борисовата градина на 5 януари. Подробностите от  заместник-кмета на община Перник Стефан Кръстев и Борис Радев: "Очакваме да доставим голяма радост с шест от най-награждаваните групи на "Сурва Перник". Те са от област Перник, три са от община "Перник", като две от групите са носители на най-голямата награда "Златната..

публикувано на 04.01.25 в 11:42

Необходимият художник

СВОБОДНА ЗОНА - Гледна точка , изложба,организирана с благодарност към проф. Иван Кирков. Представя ни я Валентин Щинков: "За 4-5 поредна година организираме това събитие за човека-явление в българската действителност. Няма нещо в сферата на изкуствата, с която да не се е занимавал. Филип Зидаров го нарича "необходимият художник" - дава сили на..

публикувано на 04.01.25 в 11:04

В обществото хигиената е всичко

Росица Кратункова представя акцията за достъп до хигиена на 5 януари 2025 г. от 11 ч, пред Дома на Киното, организирана от Фондация „За Надежда" :   "Това е второ събитие, решихме, че трябва да продължи натиска. Работим с хора, загубили дома си. Разбрахме, че в София няма място с достъп до баня. Някои ходят до Панчарево, но няма решение в..

публикувано на 04.01.25 в 10:37

Освобождението на София, 147 години по-късно

За поредна година има историческа възстановка по повод Освобождението на София в Северния парк - разказва ни я д оц. д-р инж.Георги Маринов: "Миналата година имаше хиляди хора. Пресъздаваме символичните действия на воденето на една битка - разузнаване, разпит на пленените, артилерийска подготовка, имаме 6 оръдия, които ще използваме. показваме..

публикувано на 04.01.25 в 10:15
Михаела Ангелова

Психолог: Начертайте малките си стъпки до голямата цел и не зарязвайте хобито

За да не се отказваме бързо от планираното за започващата година, е важно да си поставим не само голямата цел, но и по-малките задачи, стъпките, които да ни доведат до нея. Това коментира пред БНР-Радио София Михаела Ангелова, психолог и семеен терапевт . "Слонът се яде на малки хапки" Иначе голямата цел може да ни уплаши,..

публикувано на 03.01.25 в 18:32

Изборът за българските "Думи на годината" започва на 6 януари

Равносметките, анализите и класациите за отминалата 2024 г. продължават във всички сфери. От платформата "Как се пише" за четвърта година ще проведат кампания и анкета, за да се видят кои - според българите, са думите на отминаващите 12 месеца. Началото е в понеделник, 6 януари, а две седмици по-късно – на 20 януари, ще бъдат обявени..

публикувано на 03.01.25 в 16:16
Александър Кръстев

Как да създадем подкаст? 5 съвета от Александър Кръстев

Подкастите станаха едни от най-предпочитаните медии за добиване на знания, за коментари, за дебати, за забавление. Те обаче имат стоя предистория и предпоставки за появата и развитието. В първото десетилетие на ХХI век много модерни станаха блоговете . Преди бума на социалните мрежи те бяха трибуна за споделяне на мнения, творчество и..

публикувано на 03.01.25 в 15:05