"Ние работим парчетата от няколко месеца, те вече са на фаза смесване и се надявам, че съвсем скоро ще стигнат и до хората. Като цяло е много забавно", отбеляза Христосков. И допълни, че песните не са свирени на живо и няма и да бъдат свирени, докато не ги издадат. Относно езика на текстовете той каза:
"Все пак сме в България, каквото и да си говорим. Тук за хората е най-леснодостъпен българският език, макар, че за нас не беше толкова достъпен. Преди правехме песни само на английски, тъй като ни идваше отвътре, свикнали сме с любимите ни банди всичко да е на английски и стилът на групата е такъв. Но стилът става и на български, то ние няма да почнем да пеем някакви естрадни песни сега, щото са на български. Пак ще свирим в нашия си стил неща, но просто решихме да пробваме на български. Оказа се, че не е толкова трудно, не е толкова страшно. Получиха се една-две песни, имаме още, които предстоят, но като цяло не мисля, че ги разграничаваме."
Желев каза, че все повече музиканти избират да пускат сингли, след което ги обединяват в албум:
"По-достъпно е за хората, по-лесно могат да опознаят групата, нейното звучене и след това да си пуснат целия албум като цялостно издание."
"Не е лесно да влезеш, да запишеш цял албум, да го направиш и да го издадеш в днешно време, в което всеки ден се бълват стотици хиляди нови песни. Ние все пак сме сравнително нова група, от 6 години свирим, не е от 15 години да те знаят. Така, че за нас имаше нужда да издаваме по-често неща и да стоим в радара на хората малко или много. Естествено аз продължавам да подкрепям албумите, тъй като най-много обичам да седна и да слушам нещо цялостно, нещо завършено. Като си пуснеш една песен да не ти тръгва някаква песен от друг албум, от друго време, ами слушаш едно нещо и знаеш, че това сега е обликът на групата, тя ще ти каже как ги вижда нещата и ги чувства сега. Ние също се подготвяме за албум, скоро ще направим нещо такова, но и синглите са готин вариант и продължаваме да издаваме", допълни Христосков.
Той посочи, че музиката на групата е предимно авторска и от време на време правят по някой кавър.
Предстоящото турне на Innerglow включва градовете София (20 март), Русе (22-ри) и Велико Търново (23-и).
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В ефира на неделното Радокафе продължаваме да ви представяме гласовете на „Радио София“. Ред е на ефирната двойка Яна Спиридонова и Роман Михайлов, но не като водещи, а като хората, които слушателите не познават: Яна: "Олеле, станаха 18 години. По случайност стана. Нямам проблеми да работя каквото и да е. Кандидатствах, нямах търпение, беше по..
Кръст от светлина и светлина след кръста. С тази снимка, подарена ни от един от основателите на 12+3 на БНР, Георги Папакочев, желаем добро начало на Светлата седмица!
От 17 април до 2 май Италианският културен институт в София в сътрудничество със Столична община и Сдружение Network Italia Bulgaria ни канят на изложбата „Метаморфозис” на художника Фернандо Де Филипи. Олга Георгиева от Сдружението ни въвежда в нея: "Историята е малко дълга. Художникът беше гост на първото ни събитие в Милано и там се роди мечтата..
По традиция всяка година на Велики Четвъртък, Народно читалище "Иван Вазов-1928" в село Нови хан отбелязва пролетните празници - Лазаровден, Цветница и Великден с празничен великденски концерт. За програмата на концерта, състоял се на обновената сцена разказва още председателят на читалището в село Нови хан, Сашка Ненова: Тазгодишният..
Гостуваме на адв. Пламен Димитров и баба Лена в с. Друган , говорим за традициите и обичаите на Великден, за ценностите в българското семейство : "От 2019 живея в с.Долни Раховец. Реших да напусна родния си град София, тук е близко до София. Във всяка къща има минерална вода, единият от 9-те извора захранват селото с минерална вода. Зарибихме..
Разговор с Боян Бочев за три копривщенски рода, които ще бъдат представени: "Отговорността да говориш за тези хора е огромна. Нашият род от майчина линия е от Копривщица. Открих данни за рода ми около 1844, а може би и от по-рано. А сега - Дебелянови, Палавееви и Маджарови. Всички говорим за Димчо Дебелянов, той е бил изключителен бохем, нищо че го..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова: "Музиката му трябва да звучи по-често, изразил е себе си чрез нотите. В медиите и в концертните зали -..