Иво Анев и Адриана Диканчева разказват за софийските бункери:
"Събитията, които организираме са свързани с подземията, реките и канализацията." (Адриана) "От 5 години се занимаваме с реките и подземията, натрупахме експертиза." (Иво)
"Имаме три направления - бункерите, които са отворени в 90-те. Може би е добра идея да бъдат възстановени - поддръжката им е доста скъпа. Другите теми са минералните извори и реките. Фокусирахме се върху замърсяването на Боянска река, която се влива в Перловска.
В София има катакомби, малко бункери и крепости, които се намират в самите квартали, носещи ги в имената си - Редута, Слатина. Бункерите са строени през Втората световна - около 1942, като заводския в Южния парк, на Тухларната и този при слизането по "И.Е.Гешев.
Може да се използват интелигенто подземията на мавзолея, другите бункери не са достъпни. В момента сме се фокусирали да докажем, че са безопасни, правим тестове за (не)наличие на азбест.
В момента тези съоръжения се стопанисват от МВР. Добра практика би била даването им на Столична община. Бункерът в Южния парк са със 7 входа и осми вертикален, които дават възможност за множествени функции.
На 21 март ще имаме дискусия в "Харпър'спейс""
Гости тази седмица в предаването "Форум" са Гергана Костадинова – пиар, директор на агенция "Right Direction” и Димитър Кръчмаров – продуцент, сценарист, част от екипа на спортната страница „Топка е“, които заедно с водещия Лъчезар Христов обсъдиха следните теми: Обществени нагласи около стоте дни на кабинета; Гласуват ли българите и има ли за..
Благотворителен турнир “Футбол за невидимите деца” набира средства за спортно-социалната програма на фондация „Конкордия - България“. Турнирът ще се проведе тази година за четвърти път. “Това е нашият благотворителен турнир за отбори от различни компании, които се състезават един срещу друг в името на каузата да подкрепят нашата спортна програма...
Тази година Световният ден за борба с астмата ще бъде отбелязан на 6-и май. По този повод водещи специалисти у нас насочват вниманието към грижата за пациентите с тежка астма - прогресиращо, хронично заболяване, което може да бъде животозастрашаващо. Тежестта на заболяването е значителна както за пациентите, чието качество на живот е нарушено, така..
След няколко научно-популярни книги Ирена Григорова написа и издаде роман. Определят "Последното предсказание" като българско фентъзи, но ако се съди по отзивите – или жанрът е много харесван, или книгата е написана увлекателно. Ирена Григорова е журналистка и работи в БНТ, но толкова обича книгите – а очевидно не само като..
Управляващите задължават пет ведомства да напишат пътна карта за нов пенсионен модел, което трябва да доведе до оздравяване и предвидимост в пенсионната система. “Надявам се, че това няма да е мащабна реформа на пенсионната система, а ще бъде усъвършенстване на пенсионната система, така че да отговаря на съвременните предизвикателства. През 2024..
Пред опасността да не се състои, извънредното заседание на Столичния общински съвет за промяна в състава на Съвета на директорите на “Метрополитен“ и обявяване на публичен подбор за избор на нови членове, все пак се проведе днес. След продължили няколко часови дискусии, общинските съветници в крайна сметка не приеха доклада за това и така потвърдиха..
Многократно и по много поводи говорим за вредата от заниманията на децата с екранни устройства (дори за забрана в клас), за повече игри на открито или поне разходки или спорт, но дали родителите достатъчно насърчават синове и дъщери за това. И по-важното – дали самият град предразполага децата да играят навън ? От това до голяма..