„Не виждам как построяването на метростанции ще подобри или ще увеличи паркоместата, напротив, даже предполагам, че повече автомобили ще идват в квартала, така че, от тази гледна точка, според мен, няма да има подобрение“, каза той.
Трайчев добави, че малка част от кв. „Яворов“ и бул. „Шипченски проход“ са със зелена зона за почасово платено паркиране, а откакто е въведена, паркирането значително се е подобрило. Във вътрешнокварталните улици, проблемът обаче се е задълбочил.
По думите на Трайчев, цената на гаражна клетка в „Слатина“ достига до 2500 евро на кв.м.
„Аз съм шофьор и един от големите фокуси в момента трябва да е насочен към паркирането и реорганизирането в малките улички“, уточни Асен Трайчев.
Строежът на метрото е затворил бул. „Гео Милев“, което е пренасочило трафика към малките улички, изтъкна той.
По думите му, парковете в квартала са недостатъчни, а междублоковите пространства са в окаяно състояние.
Районът обаче е удобен за майки с деца, твърди друг жител на „Слатина“ Елена Табова.
„Има какво да се желае, но според мен, нещата вървят много добре в нашия район“, каза тя.
По отношение на паркирането, Елена Табова каза, че в нейното семейство проблемът е решен, след като са наели гараж в района.
„Има много стари коли, които стоят. Нашият кмет гледа чат-пат да ги поразчиства, обаче явно не може да се справи. Според мен, въвеждането на зона ще реши проблема с паркирането“, каза Елена Табова.
Тя добави, че жителите на района милеят за него и често почистват сами междублоковите пространства. По думите й, освен ремонта на тротоарите, който тече в „Слатина“ в момента, е необходимо да се обърне внимание и на осветлението.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментатори във "Форум" тази седмица са политологът и юрист Лидия Даскалова, и журналистът, асистент към Института по балканистика на БАН Калоян Константинов. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Несистемните партии в българската политика – временна мода или устойчива тенденция -..
Наднормено замърсяване с азотен диоксид в София през 2024 г., отчитат от екологичното сдружение "За Земята". Те призовават за спешни мерки, тъй като новите годишни данни от измерванията на сдружението показват тенденцията да е дори към по-високи концентрации на замърсителя. В над 91% от точките в столицата, в които "За Земята“ проследява..
Българските компании трябва да бъдат насочени към зелените иновации, за да бъдат конкурентноспособни. Инициативата за това да идва от частния сектор, но държавата трябва да осигури нужните инструменти, за да подпомогне развитието на икономиката. Тези послания и изводи отправиха участници в кръглата маса "Мисия Зелени Иновации: Възможности за..
Кога парите могат да се превърнат във форма на изкуство? Защо българската иконопис може да бъде основа за поп-арт? Каква е разликата между изкуството на Хубен Черкелов и това на Деймиън Хърст? Как образите на Габриел Гарсия Маркес, Статуята на свободата или пък паметника на свободата – Шипка, се събират в общ контекст, благодарение на Хубен, който..
Преди дни от ГЕРБ внесоха в Народното събрание законопроект за брокерите на недвижими имоти. Той предвижда да бъде създаден Национален регистър, солени глоби за фалшиви обяви на недвижими имоти, задължителни обучения, както и всеки брокер да има досие, а всяка агенция – партида. Целта е да бъде предоставена публична информация за брокерите като..
45 училища от 34 населени места в цяла България ще станат част от випуск 2025/2027 на програмата “Училища за пример“ на фондация "Заедно в час" през месец юли. Участниците са рекорден брой, след като през 2024 г. беше разширен обхватът , включвайки 40 училища. Програмата подкрепя училищните екипи да усъвършенстват преподавателските си..
През следващия месец Федерацията по фелинология организира първата по рода си в България Международна изложба на котки. За два дни (17 и 18 май) София ще се превърне в столица на красотата, обаянието и любовта към животните. Ще се съберат най-елегантните и впечатляващи котки от целия свят, твърдят организаторите. Пред БНР-Радио София..