Милена Цанова бе гост в предаването "Добър вечер, София“, за да ни разкаже за своята нова песен, но и за да ни накара да се замислим върху крилатите фрази на цветните картички, с които зарадва екипа. “Прави нещата със собствената си скорост, защото животът не е състезание“, гласи красивото послание на една от тях.
„Исках да вляза в студиото с нещо, което да ви замисли и окрили в разговора ни да има силен момент, свързан с нещо различно и креативно, каквото е и новата ми песен“, разкри певицата Милена Цанова.
Досега песните й са звучали предимно на английски, но в един момент попада на песен от българския фолклор, която я вдъхновява да напише “Любовта е като…“
“Влагам невероятна емоция във всяка една дума, когато пея на български език и мисля, че текстовете ми се получават изключително добре", твърди Милена Цанова.
Песента е направена с подкрепата на Денис Попстоев, с който певицата твори съвместно от известно време.
“Това, което много ми харесва в работата с този човек, е професионализмът, който влага във всеки един детайл и неимоверния му талант. Според мен заедно правим велики неща“, споделя Цанова и допълва:
"Музиката, която правим, е за ушите на чуващия и на разбиращия. Нещата, които предстои да издаваме, са много и са шарени“.
Гъдулковото соло в песента е на Борислав Гълъбов.
“Той въдвори своята фолклорна магия в този спектакъл от музика, който създадохме. Много плача на този момент, защото гъдулката толкова красиво влиза с фолклорните беквокали, които съм изпяла, с текста и различността, която искам да вкарам с този фрагмент - архаични ли сме, ако сме различни“, посочи певицата.
Първата си песен “Еrase me“ Милена написва на 13 години, коренно различни години в живота й в периода между първата и последната и песен „Любовта е като“, разказа тя.
Любовта е като….?
“Подкрепа, разбиране, взаимност, приемане, уважение, доверие – любовта няма как да се случи, ако човек не приема и обича себе си, за да приема и обича другия“, категорична е певицата.
Клипът на песента “Любовта е като“ е своеобразен денс-пърформанс.
Артистите трябва да се подкрепяме и да работим заедно, но да не работим за кратки и безсмислени видеа със собственото ни лице", твърди Милена Цанова.
“Обичам да изразявам музиката си чрез гласа си и това, което пиша, а визуалната частичка не е нужно винаги да е в моя кош“, допълни тя.
Денислав Маринов и Веско Менкаджиев са реализаторите на проекта.
Чуйте още от разговора с колоритната Милена Цанова в звуковия файл.
Над западната и централната част от Дунавската равнина ще бъде предимно ясно, а над Североизточна България, под влияние на студен атмосферен фронт, от североизток с усилване на вятъра ще се заоблачи и до сутринта на места там ще превали. Минималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 7°, съобщават от Националния институт по метеорология..
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..