Разбира се, първо нахлува хаосът от неизбежни въпроси: Защо? Кой? Как е възможно?
И най-сетне: „И сега какво да правим?“.
След тази върволица от съмнения, които сякаш искат да попитат нещо много по-голямо, им остава едно единствено – да спасят кучето.
Двамата мъже се впускат в редица казуси, теории и дори опити да преподредят света, така че кучето да получи своето спасение. Дори не само това – да го направят така, че това да бъде категорично най-доброто спасяване на куче, което светът е виждал.
Това е сюжетът на пиесата "Джобове, пълни с хляб" от Матей Вишек. Този текст избира младата режисьорка Мария Панайотова за свой дебют.
"Пиесата се води абсурден театър, т.е. - спада към жанра на абсурда и според мен в днешно време това е жанрът, който най-добре кореспондира с въпросите, които си задаваме за това - какъв е светът, какво е нашето място в него и всъщност тия дълбоки бездни, в които е хубаво да се гмуркаме", разказва защо е предпочела именно тази пиеса Мария Панайотова.
Тя работи с двамата актьори Йоан Попов и Теодор Кисьов. Те споделят, че режисьорката им дава пълна свобода да експериментират и насърчава техните импровизации. Именно това води до изключително приятен и забавен процес, през който преминава екипът на "Джобове, пълни с хляб".
"Това е най-големият парадокс, че както го чувствахме много смислено и с някакви супер философски теми, така едновременно с това беше един от най-забавните процеси, които ние сме имали", разказва Йоан Попов за репетициите, в които винаги са се смяли, но в същото време са работели сериозно.
Теодор Кисьов, който играе Човекът с бастунчето, споделя, че представлението е много забавно и именно това е причината, поради която хората трябва да го гледат.
"Той е разумът в повечето ситуации", казва за своя персонаж Теодор Кисьов и споменава, че това го различава от него като личност, защото той по принцип не обича да мисли твърде много.
"Джобове, пълни с хляб" можете да гледате на 26 април от 19:30 в Национален студентски дом.
Повече за спектакъла чуйте в звуковия файл.
Пратките, които идват от чужбина се движат на два потока и разпределението им зависи от доставчиците, обясни за Радио София Станислава Владимирова - държавен инспектор в Агенция "Митници". За едните е необходимо митническо оформяне, за да стигнат до получателя, а вторият вид пристигат директно към потребителите, тъй като вече са освободени на..
Днес вятърът от юг ще се усили и ще бъде умерен и силен, в Предбалкана и в близост до северните склонове на планините от Южна България - бурен. Облачността ще бъде разкъсана, значителна над западните райони, но след обяд от северозапад бързо ще започне да се увеличава, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще бъдат в много широки граници – от 6°-7° в..
Днес коментаторите във "Форум" адв. Николай Хаджигенов и Светлин Желев отново обсъждаха актуални теми от деня, както и такива, които вълнуват хората от доста време: Технологиите: Защо автономните автомобили още няма зелена светлина в България и Европа? Идеи за организацията на движение в Столичната община – паркиране, зони, привилегии...
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..