"Миналата година като се разбра, че ще има такъв проект на Биг бенда, в който Любо ще направи аранжимент на известни класически композиции и изведнъж разбрах, че той иска да направи поредната вариация на 24 каприз на Паганини за пиано и биг бенд. Аз малко се опъвах, защото в крайна сметка не се чувствам много в свои води макар, че джазът винаги ме е привличал със своята възможност един музикант да се изразява свободно и да не изпълнява точно това, което е написано на нотите. Макар че Любо направи този аранжимент всичко това, което аз трябва да изсвиря, както се полага на класически, може би бих казал леко скучен музикант, всичко е изписано. Аз се наслаждавам на това, че участвам с прекрасните колеги от Биг бенда на БНР и усещам този "драйв" и "филинг" на джаза."
Той отбеляза, че посетителите на концерта трябва да са запознати първо с оригиналите на произведенията, за да могат да направят разликата и да чуят това, което се опитва да им каже аранжорът. По думите на Ангелов аранжиментите на Денев са сполучливи, в голяма степен естетски, което предполага концертът да бъде поредното приятно преживяване за хората. Цялата програма е записана студийно, така, че ще присъства и във фонда на БНР.
"Втората композиция, която трябва да изсвиря с бенда е един много известен етюд от Фредерик Шопен, коойто малкък процент от него се чува. Чува се доста голяма част от него в оригинал, тоест соло пиано, след това бендът се намесва без да го разваля", каза Агелов.
Входът е свободен за ученици от музикалните училища и студенти от НМА "Проф. Панчо Владигеров", специалност "Музика" към СУ, катедра "Музика" към НБУ и АМТИИ Пловдив, срещу ученическа или студентска карта.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..