Мидалидаре рок с Алекси Калев - покана отсега:
"Почнахме в 2017, това ще е четвъртото издание. Все още магнитът са артистите, но се стараем хората да идват за фестивалното изживяване. Пуснахме 1000 билета "на зелено", без имена и ги продадохме за 10 минути. Това, което правим е като европейски фестивал. Миналата година имахме 20000 души за "Скорпиънс", с кемп-зона и хиляди палатки.
Ян Гилън ще е там, това е важното, "Accept", 7 банди на голямата сцена с хедлайнър "Mr Big" (прощално турне), до 2 и нещо ще има музика, това е най-прохладната част от денонощието.
Има традиционна сцена с по 2-3 български групи, които ще обявим още този месец. Ще има комфорт и за феновете на футбола - 2 ЛЕД екрана на хълма, които могат да бъдат наблюдавани отдалеч.
Традиционно работим да има scenic sessions - да си направиш снимка с групата, разписваща тяхна фланелка. Целта е фестивалът да бъде и семеен - до 12 години е безплатен. Като видят с мама и тате колко е готино на рок, после ще идват редовно.
Много е зелено и чисто, това е много приятно за групите. Нямаме боклук, благодарим на хората, които се навеждат и си вдигат фасовете, чашата е брандирана и с депозит. Всяка година е с групите, феновете си я оставят за спомен.
Целта ни е докато ги има големите имена на турне, да ги докарваме, да са живи и здрави. Опитваме се да има поне една банда, която има носталгична връзка с нас, връщаме се в младините си, това са създателите на рок-музиката и са изградили другите банди, които идват след тях.
От виното в Мидалидаре тръгва всичко - идеята е на Александър Алексиев, енолог. Виждал е фестивали във винарни в Чили и Нова Зеландия и си е казал - защо не и в България. Буквално сме на картата на Европа, на Балканите сме един от най-големите. Комбинацията рок с вино е много добра, хубаво е като разбереш какъв труд стои зад всяка глътка. Влага се много, между фестивалът и виното има пряка връзка и много се допълват. Фестивалът ражда и любов."
В Световния ден на акордеона, който се отбелязва от 2009 г. по инициатива на Международната конфедерация на акордеонистите (CIA), се срещаме с Исус Ангелов - един от емблематичните музиканти на София, акордеонистът, който сме виждали доста често в града, на различни места с неговите импровизирани изпълнения. Музикантът организира често и..
След като през миналата година военният парад не се състоя, заради съвпадението с великденските празници, тази година той премина при засилен интерес. Стотици граждани се стекоха на площад "Княз Александър I“, за да присъстват на честването на празника на Българската армия и Ден на храбростта. В парада се включиха над 700 военнослужещи в 8..
Съвместен мултимедиен фотографски проект на Националния исторически музей (НИМ) и Регионален исторически музей-Ямбол озаглавен "Светът на дирижаблите: Българската одисея в облаците" ще се открие на 13-и май, от 16.00 ч., в Националния исторически музей. Експозицията е базирана на книгата “ AIRSHIPS – DESIGNED FOR GREATNESS“ на проф...
С гордост мога да кажа, че медиците на ВМА са символ на съвременен героизъм - както в болничните звена, така и в международните мисии зад граница, където са доказали своята компетентност, хуманност и смелост. Това каза по повод 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, директор на болницата. “В..
"Моите стъпки стоят по пясъка" е изложба, с поредица от поп арт портрети на едни от най-емблематичните български актьори. Автор е художник-сценографът Марин Вардолов - Мичо, който е и автор на различни декори за театрални, оперни и оперетни сцени, графични плакати за постановки и скулптури от дърво, арт инсталации и арт портрети. В края на..
В края на април, Националният военноисторически музей официално представи третата книга от поредицата "Българските генерали 1878 – 1946“, озаглавена „С воля и отдаденост“, с автори проф. Тодор Петров и доц. д-р Соня Пенкова. Те са създатели и на предишните две части на първото по рода си систематизирано и цялостно изследване на произхода,..
Националният военноисторически музей днес работи с вход свободен от 10.00 до 17.00 часа по повод 6 май – Ден на храбростта и Празник на Българската армия. Гостите ще имат възможност да разгледат постоянната хронологична и външната експозиция. Свободен ще е достъпът и до временните изложби "Белезите на войната: загубеното архитектурно наследство..