Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За музиката, театъра и инфлуенсърството като отговорност към младите хора

Петя Андасарова с водещия на "Добър вечер, София" Крис Илиев
Снимка: Деси Попова

В предаването "Добър вечер, София" се срещаме с Петя Андасарова. Тя е само на 23 години, но вече е успешен артист. В артистичната сфера, в която навлиза още от ранните си години тя вече има свой широкоспектърен образ.

Като ученичка в 5 клас първо се докосва до музиката и има желание да пее. Записва се към вокалната група на 32 СУ "Св. Климент Охридски".

"Имах огромно желание да стана като Селена Гомес, пеех нейните песни на концерти, по репетиции и може би любовта към поп музиката тогава беше на първо място. Тя ме тласна към музикалното и театрално изкуство в последствие" споделя Петя. Започва и първи уроци по "Актьорско майсторство", с преподаватели Боряна Братоева и Сотир Мелев и оттам започва пътят й към различните школи – при Малин Кръстев и след това няколко години към Студия "Сълза и смях" с режисьор Александър Беровски.

"Беше ми много трудно да премина границата на егото в дългите часове репетиции в театралните школи, в текстовете,  по които сме работили и режисьорските забележки, но точно в  това е школовката която получаваш, че егото не трябва да е на първо място, че тепърва ще се изграждаш като човек и артист и няма място за егоизъм", споделя тя.

Българските артисти като вдъхновители.

"Моите се оказва, че всичките са такива, но на първо място за мен и в моето сърце си остава Ева, с която пея и до ден-днешен и съм нейна беквокалистка. До днес заедно творим музика, започнах музикалната си кариера при нея като фен, посещавах нейни концерти и фен-срещи с тениски и албуми, а днес съм част от тях", откровена е Петя Андасарова. Сред другите любими изпълнители са Руши Видинлиев, група "Сленг" и Влади Михайлов.

"От тях знам и се уча как да "крада" като артист – сценично поведение, присъствие, вокално майсторство, умение да взаимодействам с публиката", споделя младата артистка.

В съвместната ни работа с Ева, при всеки един концерт се уча как да работя с публика във всички възрасти", разкри тя.

Инфлуенсърство и Културна антропология.

"През 2019 година започнах с уебсериалите, първият, който беше по-известен се казва "Проклятието", той беше на свръх естествена тематика и стана хит сред децата и тийнейджърите. След това в екип със Станислав Димчев, Яница Михайлова, започнахме да работим по по-професионални сериали с малко по-различно, позитивно послание към младите. Решихме да адаптираме любими български сериали като уеб такива, с едничката цел да им покажем нашите любими детски сериали, но адаптираме за новото младо поколение за тях", разказа Андасарова.

"С всеки един сериал, който създавахме трупахме все повече последователи, основно дечица, тийнейджъри, подрастващи. Научаваш, че отговорността е доста голяма, когато започнеш да правиш съдържание, насочено предимно за тях. Старая се съдържанието, което качвам да е филтрирано максимално, за това смятам, че да си инфлуенсър на подрастващи е много трудно" разкри още тя.

Младата артистка подчерта, че в днешно време децата и тийнейджърите черпят вдъхновение от неща, които се качват в социалните мрежи, но ключова роля в това какво ще гледа детето и ще има ли въобще достъп до тях, има родителят.

Чуйте още от интересния разговор на Крис и Деси, в звуковия файл, където ви очаква елемент на изненада.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Детето показва своите емоции още в утробата на майката

"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..

публикувано на 21.11.24 в 17:02

Можем ли да променим механизмите на остаряването и да го забавим?

Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..

публикувано на 21.11.24 в 16:55
Доц. д.р Росица Вачева говори за опасността от прекомерната употреба на антибиотици

В България се извършва непрекъснат надзор на антибиотичната резистентност

Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..

публикувано на 21.11.24 в 16:40

Международна конференция отбеляза 20 години БФЖ и отчете постигнатите резултати

Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция  “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..

публикувано на 21.11.24 в 15:30

Пактът на ЕС за миграцията рискува да не успее да защити непридружените деца

Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...

публикувано на 21.11.24 в 15:15

Най-добрият роман на Карлос Мола излиза на българския книжен пазар

"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..

публикувано на 21.11.24 в 14:17

Джаз със стил - Даниела Белчева квартет в Париж на фестивала Jazzy Colors

Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..

публикувано на 21.11.24 в 14:17