Александър Арнаудов - главен редактор на онлайн списанието "Нова асоциална поезия" разказва за поредния 48 брой на изданието, който ще бъде посветен на риалити форматите и тяхното отражение върху обществото.
Традиционно броят ще бъде представен с театрален пърформанс от трупата "Еделвайс" и с творбите на някои млади или утвърдени автори, които са се вдъхновили от темата.
Водещи ще бъдат Антония Кундакова, Иван Шуманов, Теодор Кисьов и Никол Оташлийска, а творчески състав – Христо Вучев, Алкира Неделчева, Мартина Танева, Люба Атанасова, Elittna.
"Нашият творчески състав винаги цели да направим така, че освен литературата да е на преден план, да достигнем и до по-широка публика, да направим изкуството интересно за хората, което е голям проблем в днешно време, защото хората не ходят на културни събития", отбеляза той.
По думите му от голяма важност е, как ще бъде поднесено културното съдържание, затова стремежът на екипа е да отрази нещо, което е популярно в социален аспект.
"Игрите на срама" е концепция базирана на всички популярни риалити формати в момента, микс между всички тях. Театралният пърформанс ще се играе тази събота, между асоциалната поезия прочетена от прекрасни поети.
"Със сигурност ще можете да видите познати елементи от всичко, което се върти малкия екран тази седмица, представено през призмата на литературата и иронията", допълни Арнаудов.
Авторите на Новата асоциална поезия, която ще бъде четена на събитието са наши съвременници.
"Към днешна дата имаме 25 съвременни автори, които ще четат на сцената, имаме абсолютно талантливи млади, начинаещи автори, както и утвърдени писатели, така че в "Игрите на срама" ще има от всичко, но няма да има никакъв срам в поезията, той ще е само в театралната част", увери Арнаудов.
"Очакваме с нетърпение това издание, защото то е последно преди лятната ни ваканция", каза още той.
Повече информация за събитието "Игрите на срама" – четене на нова асоциална поезия можете да намерите в социалните мрежи.
Александър Арнаудов сподели своите виждания за хората, които се занимават с култура и изкуство в съвременна България. Чуйте повече в разговора на Мария Бояджиева в звуковия файл.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..