"Абсолютно правилно – многопластов, многожанров, защото искам да обхвана възможно повече стилове музика, които да мога да изпълнявам. Флейтата е много красив инструмент, но саксофонът ми дава много повече възможности за това", потвърди самата Кристина Димитрова.
Тя има сериозна кариера в чужбина, но любовта я връща в България. И не случайно.
"Моят съпруг осмисли живота ми в един друг аспект, но до днес с неговата подкрепа продължавам и тук да се развивам", казва тя. Завръща се в България от Бахрейн, където прекарва почти 7 години.
"Малка, островна, много красива държава, Бахрейн не е част от Арабските емирства. Тя е съвсем отделно кралство с неговите чар и красота. Близо е до Саудитска Арабия с която ги свързва огромно дълъг мост", поясни Кристина Димитрова.
И допълни: "Там се развих най-бързо и успях да достигна до най-голяма аудитория. Изключителни контакти успях да направя и много приятелства да създам. Те си струват и остават във времето, заради тях отново се връщам там, а и те ми гостуват в България."
Как започна всичко?
"Когато си ученик, тийнейджър, често се притесняваш и не знаеш накъде да поемеш. Пътят пред теб не е прав и това е напълно нормално, но и в моя живот пътят е бил само напред и никога не съм се замисляла, когато започнах да изучавам "Флейта" в град Русе. Аз знаех, че задължително след това ще продължа в Националната музикална академия в София, мога да кажа, че съм класически изпълнител, по диплома съм флейтист и свирех в класически оркестър", отбеляза Димитрова.
"Започнах да се развивам в чужбина чрез флейтата. След Консерваторията, веднага получих предложение да свиря в класически оркестър, който концертира в държави като Испания и Франция – български оркестър с чуждестранен диригент. И се случи така, че опознах повече една Испания, отколкото собствената си държава, понеже посетих почти цяла Испания, както и Франция, оттам-нататък животът ми се стече по различен начин", разказва музикантката.
За своите български фенове тя има и дебютна песен "Летен дъжд", която прозвуча в ефира на Радио София.
"Как започнах да свиря на саксофон. Много преди това, още като малка започнах с пиано. Баща ми бе музикант, без да има музикално образование, но мечтата му беше да ми даде всичко, което той не е успял да има. Когато вкъщи той свиреше на китара, или пиано, постоянно исках да натискам клавишите. Един ден ми донесе една флейта и каза – виж колко е красив този инструмент. Изглеждаше изящен, елегантен. Той каза: "Мисля, че много ще ти отива.", отбеляза Димитрова.
Години по-късно, тя се насочва към един доста по- "мъжки" инструмент – саксофонът.
"За него се изисква изключително много капацитет – въздух обратно на флейтата и баща ми каза, Е, няма да просвириш на саксофон. Да, костваше ми много усилия, репетиции, часове наред, но какво се получава – когато имаш техниката от флейтата, просто я обръщаш. Техниката и пръстовката са едни и същи, просто сменяш позицията, но тоноизвличането е много различно, там вече трябва доста да се обучаваш", обясни Кристина.
Бързо и спонтанно обаче възниква любовта със съпруга й, с когото се запознава по време на ковид пандемията в една социална мрежа.
"От първи клик се получиха нещата от разстояние и след това си дойдох в България, за да направим първа среща. Песента "Летен дъжд" е написана и посветена изцяло на него. Тя е подарък от мен за него, за нашата сватба", разкрива тя. Музиката и текстът са изцяло нейни, а с аранжимента й помагат Димитър Атанасов и Бил Василев. По думите й той е един невероятен пианист, който в самото парче изпълнява клавишните. Режисьор и видеограф на клипа е Тето Атанасов.
"Идеята му беше, тъй като песента е дебютна за България да бъде имиджова, в клипа да участвам само аз и да се вижда само моето лице", разказва изпълнителката.
Чуйте още от разговора на Крис и Деси, насладете се на видеото на песента.
Този предиобед уличният трафик на много места в София беше блокиран от стачкуващи служители на градския транспорт от столицата, Русе и Варна. Протестът беше предизвестен и организиран от синдикалните организации. Сред основните искания е увеличение на заплатите с фиксирана сума – за София около 400 лева, т.е. 15%. От Столичната..
В предаването "Добър вечер, София“, гостува Мария Али - главен директор по бизнес развитие в платформа за кариерно развитие . С нея поговорихме за пътя към върха, силата да водиш и куража да мечтаеш. Какво да правим, когато се явяваме на първо интервю за работа, как да оставим добро първо корпоративно впечатление , бяха сред..
Фенове на "Славия“ създадоха нов фен клуб “Слависти”. С него те си поставят за цел да обединят феновете от София и страната, и да работят съвместно с школите и ръководството на "Славия“. Теодора Йорданова, Стоян Вълчанов и Павел Марков са част от създателите на новия фен клуб. Пред Радио София те споделиха какво ги мотивира да бъдат част от историята..
Ангел Дюлгеров представи в Радио София новия си сингъл "Вярваш ли“. Песента и видеото са посветени на силата на любовта. Музикантът е готов и с ново EP "Друго ниво“ с четири изцяло нови композиции. "Вярваш ли “е последният ми сингъл от новото EP, със страхотно видео. Във всички мои социални канали можете да го видите и чуете“, каза Ангел..
Странното решение за новото кръстовище на булевардите "Ал. Пушкин" и "Цар Борис III" озадачаваше жителите на квартала откакто беше пуснато в действие, пише Столица.бг. По-малко от година, след като беше ремонтирано и реконструирано то обаче стана ясна причината - градинката с емблематичния надпис "Порт Павлово" се готви да бъде застроена. С обява в..
Подробности можете да чуете в звуковия файл. Снимки: Ана Попова
Жители на Горубляне излязоха на протест рано тази сутрин заради смяна на директора на 82. ОУ "Васил Априлов“ в квартала. В 08:00 часа те блокираха бул. "Самоковско шосе". Пред Радио София един от организаторите Гергана Цанова обясни, че част от родителите са подали жалби за отстраняването на досегашния директор на училището Мартин Ганчев, тъй..