"Социалните мрежи дават едно много голямо предимство в сравнение с общуването на политиците, или бъдещите политици в традиционните медии. Това голямо предимство е еднопосочността. В тях политикът за да се представи няма нужда от журналист, който да го провокира с неудобни въпроси. Той може да каже всичко, може да обещае всичко и това послание да стигне до много широка аудитория, защото няма цедка", каза тя.
Това по думите й е доста обезпокояващо, защото от една страна винаги медиите са били пазителите на знанието и информацията и не са позволявали дезинформацията да достигне до много хора. Явлението не е от вчера и при последните избори са се забелязали доста последователни действия на някои от партиите, които са използвали много умело популярните платформи. Другото е, че голяма част от партиите тотално са неглижирали този начин на агитация, а аудиторията иска да види разговор и ангажираност.
Има ли определен профил на хората, които по-силно се влияят от написаното?
"За съжаление това са хора, които по-скоро не са винаги критични към информацията, която получават. Самите послания също са достатъчно хлъзгави, общи и бляскави и едновременно с това привличат тези реакции. Страстта и емоциите, които се влагат от говорителите също оказват влияние на този тип профил. Това са хора, които очевидно имат достатъчно време за да скролват и да консумират подобен род съдържание. Уморени са от традиционните доста по-сухи и елитарни наративи и лесно са конвертируеми от хора, неизвестни в социалните мрежи към избиратели", каза Томс.
Тя посочи, че интернет колкото и да е свободно място, то трябва да бъде регулирано. ЕС има най-добрата регулаторна рамка по отношение на социалните платформи, но Tiktok не винаги влиза в спазването на тази рамка.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..
Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач: „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната фантастика и хоръра. Да не забравяме, че Мери Шели като го е писала, е била само на 19! За да..
Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в челните три места по вяра в дезинформация и споделянето ѝ. Видяхме сериозността с коронавируса...
Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на воля и да видим какво ще стана. Младите играят игри - симулации на човешки отношения. Говорим и за..
Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето ми. Рисувахме с него комикси с геометрични фигури. Те са кардинално различни и направих аналогия към..