Младата актриса Александра Костова, гостува в предаването “Добър вечер, София“, за да ни каже, че все пак животът е прекрасен. Всъщност, така твърди и режисьорът Александър Морфов в своята най-нова постановка "И все пак - животът е прекрасен", в която Али Костова има удоволствието да участва.
С Али си говорим и за кино, защото играе главните роли във филмите "Маймуна" и "Петя на моята Петя", а от есента ще можем да я гледаме и в ролята на сестрата на Гунди (Павел Иванов), в дългоочаквания филм за синята футболна легенда.
Как се озовава в актьорския състав на “И все пак, животът е прекрасен“, случайност или съдба? За това е допринесло нейното CV, в цялата му пълнота.
Получава обаждане на следващия ден след като го изпраща, с покана за кастинг. Репетициите продължават около месец и половина. Озовала се сред плеяда от звезди като Рени Врангова, Камен Донев, Иван Бърнев, Валентин Танев, Светлана Янчева, Дани Кокушев, Али предпочита да запази в тайна своята роля, но няма съмнение, представлението е много интересно.
“Да си сред тях е цяло училище, изключително е да видиш как тези хора работят на сцена, представлението е обиграно, вече изживяно, но в същото време живее своя нов живот на сцената”, разкри Али Костова.
“Беше ми интересно и малко страшно. Те всички са страхотни, големи хора, актьори и някак всеки, който се интересува от театър и актьорско майсторство, знае за тях от дете“, сподели тя с респект и допълни, че винаги е обграждана с внимание от своите утвърдени колеги и не е загубвала своето място чрез тях. На премиерата на представлението е имала своето притеснение, но и голямо удоволствие от излизането на сцена.
“Според мен, в момента, в който излезеш и усетиш публиката, вече всичко е наред“, сподели младата актриса.
В разговора ще чуете разказът на Али Костова и за първите й трепетни преживявания в киното, успешната й роля във филма „Маймуна“, за предизвикателството да се превъплътиш в съвременната Петя Дубарова, за която самата Али признава: „За мен това е голям образ, на един голям човек, който е малък и млад и се притеснявах дали ще мога да го пресъздам правилно, както ми се искаше“.
Чуйте повече от разговора в звуковия файл.
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..
Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач: „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната фантастика и хоръра. Да не забравяме, че Мери Шели като го е писала, е била само на 19! За да..
Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в челните три места по вяра в дезинформация и споделянето ѝ. Видяхме сериозността с коронавируса...
Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на воля и да видим какво ще стана. Младите играят игри - симулации на човешки отношения. Говорим и за..
Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето ми. Рисувахме с него комикси с геометрични фигури. Те са кардинално различни и направих аналогия към..