През последните 2 години се отчита фактът, че в страната ни идват гости, заради туристическото удоволствие, наречено храна – различна и специфична за даден регион. "Има немалко гурме туристи", изтъкна пред БНР-Радио София д-р Андрей Велчев- председател на Сдружение за достъпна храна.
Хората научават за български дестинации от споделени впечатления в социалните мрежи или от рекламни кампании на Министерството на туризма или на МВнР.
Велчев посочи като един от най-големите проблеми в бранша дефицита на работници и служители. Готвачи има, но те малко след 40-годишна възраст прегарят (бърнаут), защото работят много, почиват малко.
"Редовен посетител веднага разбира, когато готвачът е сменен."
Обслужващият персонал предпочита да отиде да работи в страни от Централна Европа. Ние внасяме от Индия, Пакистан и другаде, но процедурата не е лесна и бърза.
Велчев е на мнение, че България има какво да предложи на чуждестранните туристи и в кулинарно отношение. Кухнята ни не е само шопската салата и мусаката.
Не може да има знак за равенство между скъпа почивка и качествена храна. Кухнята се отразява пряко на репутацията на всеки хотел, почивен комплекс.
"Всяко обосновано мнение, споделено в интернет, помага, дори негативното - вижда се, че отзивите са истински, от реални потребители. Доволни сме от високите изисквания към храните от страна на БАБХ (Агенцията по безопасност на храните). Това държи високо нивото и на качеството, и на безопасността."
Чуйте разговора на Данаил Конов.Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от темите, които дискутираха, бяха: - Икономическата комисия в НС прие решение за пълна забрана на..
На извънреден брифинг в сградата на Столичната община по-рано днес общинският съветник Ваня Григорова, част от места коалиция "БСП за България“, в присъствието на представители на организации на хора в неравностойно положение дадоха информация за неизпълнени решения на Столичния общински съвет. По думите ѝ не само тези организации не са получили..
Темата за нощния градски транспорт в София провокира сериозна гражданска реакция през последните седмици. Към момента активни граждани организират подписка за запазването на нощния градски транспорт и разкриването на нова автобусна линия до Летище "София“, която да се движи през нощта. Инициатори на петицията са Панайот Желязков и Радослав..
На предстоящото заседание на Столичния общински съвет утре, в дневния ред са включени три доклада с предложения за оптимизиране на част от наземния градския транспорт, подобряване на транспортното обслужване и разкриване на нова линия. Трите предложения идват от страната на зам.-кмета в направление "Транспорт и градска мобилност“ Илия Павлов и..
Ще се промени ли качеството на храните у нас, след като правителството актуализира наредбите за тяхното производство? Поводът е становище на асоциация "Активни потребители“, изпратено до Министерството на земеделието и храните, във връзка с представения за публично обсъждане проект на Постановление на Министерския съвет за приемане на Наредба за..
Пореден нов български филм, наречен "Терапията" , ще ни радва от големия екран. Неговата премиера се състоя преди дни, а повече в предаването "Добър вечер, София“ разказа актрисата Розалия Абгарян , която е част от екипа на филма. "Залата беше пълна. Филмът е различен, засяга важна тема и провокира важни въпроси", посочи тя. В обществото..
България е на четвърто място в Европа по брой аптеки на глава от населението. Единствено Испания, Гърция и Кипър имат повече аптеки, каза пред Радио София председателят на Българския фармацевтичен съюз Димитър Маринов. Разпределението им е концентрирано в големите градове, поради факта, че и населението живее основно там. "В Европа 58% от..