"Най-голямото предизвикателство беше логистиката, планирането преди нея, как да се придвижиш от едно място до друго, къде е стадионът, къде е гарата, къде трябва да отседнеш. Всичко това се планираше детайлно, с нагласата, че транспортът в Германия е на страхотно ниво, било то железопътен, или пък такъв, който е вътре в самия град, метро и всичко останало. Дори самолетите очаквахме да бъдат доста точни, но всичко се оказа тотално обратното", каза тя.
Относно феновете Францова отбеляза, че е имало доста семейства и деца, но е имало и по-крайни, които са били в определени сектори. Англичаните като фенове са били най-трудни и с тях винаги е имало проблеми, докато балканците, и шотландците са били най-възпитани. Но по думите й бдителността на органите на реда е била на високо ниво.
"Когато си на работа не можеш изцяло да се насладиш на двубоя и на момента, защото ти постоянно мислиш колко е часът, кога трябва да се включиш, къде, какво да кажеш. Но може би най-емоционалното беше откриването, защото има програма преди това, първи мач, очаквания, една страхотна победа на Германия, старт на домакините. Които като фенове са доста равнодушни и нямат толкова емоции, по-студени са", каза тя. И уточни, че на моменти е трябвало да импровизира.
Францова отбеляза, че Мюнхен и Берлин са местата, в които стадионите са били най-респектиращи. Но пък в Лайпциг и Щутгард е било най-спокойно и един час след двубоя властите са организирали много бързо почистване.
С коментар по темата се включи и Бюлент Мюмюнов.
Той уточни, че пътуванията не са леки а как се е справял с английските запалянковци каза:
"Люлбимото ми е с португалците, аз просто на това живо включване изчезнах в тълпата. Имах и две живи връзки с испанци, които ме вдигат във въздуха, а с англичаните пък направих дебют с това някой да ме залее с бира. Общо взето формулата е една - просто трябва да имаш нещо в главата, което да кажеш пред камерата в рамките на минута и половина и всичко друго е импровизация. Получава се някакъв микс между опит за обобщаване на събитията, някакъв твой коментар и тоталния хаос около теб, който опитваш да го вкараш в някакви рамки".
По думите му има много колоритни футболни почитатели като албанците и нидерландците, които създават настроение и могат да направят паметни живите връзки както за зрителя, така и за репортера. Най- "сухи" и неатрактивни според него са феновете на Германия.
Францова отбеляза, че най-много са се отличили по-малките отбори и това най-вероятно се дължи на умората при топ състезателите.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...