С младия актьор, ютюбър, влогър и граждански активен лъв Стефан Попов-Чефо не ви срещаме за пръв път. Той е на 30 и се изявява по най-различни обществено значими, културно-политически теми, за да приобщава най-различни хора към идеи, ценности, послания.
Признава, че в началото – преди около 5 години, когато той самият е на 25, в канала си е пускал „класическите за интернет простотии и пълнеж“, по-комерсиални видеа и без да се оправдава, казва, че в крайна сметка е нужно да играеш по правилата на играта, за да стартираш и натрупаш каквато и да е аудитория, „защото с много смисъл много трудно можеш дори да влезеш в някакъв алгоритъм на предлагането в Ютюб.
В момента Чефо има 170 000 абонати и 555 публикувани видеоклипа.
И разбира се, продължава да си задава въпроса на всеки творец и мислещ човек: Защо?
"Явно моята семейна среда, в която съм възпитан, е била такава, че е изградила в мен някаква отговорност за мястото, където живея. С течение на времето и с порастване на моята аудитория, аз осъзнах, че тази платформа все повече може да става трибуна на моите идеи и най-важното - аз да успявам по някакъв начин да съм от полза на все по-малката мислеща част на нацията ни."
Вълнува се, че всеки гони личния си успех и повечето ни сънародници нехаят за общата картинка, за положението в страната и просперитета на българите като народ.
След натиск от ремкламодатели и рекламонедатели той променил към по-предприемаческа нагласата си за разработване на теми. Много по-лесно за него би било да прави видеосъдържание за фитнес например (има дадености за това), но не – той предпочита на снима и говори за медийна грамотност, за войната в Украйна, за чувството за общност между хората, за узаконяването на проституцията и други обществено значими теми, да прави политическа сатира.
"Разликата между един влогър, инфлуенсър, ютюбър, журналист и един пропагандатор е, че първите искат просто да ти дадат гледни точки, да ти представят някаква фактология и ти въз основа на тях да изградиш мнение. Пропагандаторът просто ти казва какво мнение да имаш."
Чуйте разговора на Даниел Ненчев.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..