С младия актьор, ютюбър, влогър и граждански активен лъв Стефан Попов-Чефо не ви срещаме за пръв път. Той е на 30 и се изявява по най-различни обществено значими, културно-политически теми, за да приобщава най-различни хора към идеи, ценности, послания.
Признава, че в началото – преди около 5 години, когато той самият е на 25, в канала си е пускал „класическите за интернет простотии и пълнеж“, по-комерсиални видеа и без да се оправдава, казва, че в крайна сметка е нужно да играеш по правилата на играта, за да стартираш и натрупаш каквато и да е аудитория, „защото с много смисъл много трудно можеш дори да влезеш в някакъв алгоритъм на предлагането в Ютюб.
В момента Чефо има 170 000 абонати и 555 публикувани видеоклипа.
И разбира се, продължава да си задава въпроса на всеки творец и мислещ човек: Защо?
"Явно моята семейна среда, в която съм възпитан, е била такава, че е изградила в мен някаква отговорност за мястото, където живея. С течение на времето и с порастване на моята аудитория, аз осъзнах, че тази платформа все повече може да става трибуна на моите идеи и най-важното - аз да успявам по някакъв начин да съм от полза на все по-малката мислеща част на нацията ни."
Вълнува се, че всеки гони личния си успех и повечето ни сънародници нехаят за общата картинка, за положението в страната и просперитета на българите като народ.
След натиск от ремкламодатели и рекламонедатели той променил към по-предприемаческа нагласата си за разработване на теми. Много по-лесно за него би било да прави видеосъдържание за фитнес например (има дадености за това), но не – той предпочита на снима и говори за медийна грамотност, за войната в Украйна, за чувството за общност между хората, за узаконяването на проституцията и други обществено значими теми, да прави политическа сатира.
"Разликата между един влогър, инфлуенсър, ютюбър, журналист и един пропагандатор е, че първите искат просто да ти дадат гледни точки, да ти представят някаква фактология и ти въз основа на тях да изградиш мнение. Пропагандаторът просто ти казва какво мнение да имаш."
Чуйте разговора на Даниел Ненчев.
В предаването "Форум" тази седмица заедно с коментаторите Адриана Диканчева и Никола Атанасов, водещата Елена Пъневска коментира следните теми: София осъмна с работещ градски транспорт, но в столичния квартал “Люлин” ще функционира и предвидената линия за вътрешноквартален транспорт; Мнения след вчерашния протест в подкрепа на Терзиев, в..
В аулата на Университета за национално и световно стопанство се проведе тържествена церемония в чест на навършените 105 години от основаването на висшето учебно заведение. На мястото присъстваха председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова, министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, българският Патриарх и софийски..
Национална мрежа за децата (НМД) представи днес пред политиците и медиите основни изводи, данни и оценката, която обществото дава на държавата в годишния доклад на “Бележник -2025“ по отношение на детските политики. Тази година в оценката на държавните политики по данни на Национална мрежа за децата са се включили рекорден брой от над 7 700..
Международният поетичен фестивал "Софийските метафори" и Столичната библиотека ни канят на премиера на международна поетична антология. В нея са включени стихотворения от 62-ма поети от 20 държави, участвали в Международния поетичен фестивал "Софийските метафори" в периода 2019 – 2025 година. Премиерата на сборника "Софийските метафори" ще се..
За първи път в края на 2024 г. богатството на българите надхвърля 1 трлн. лв., но 700 млрд. лв. от тях са инвестирани в жилища. Има ли дисбаланс в структурата на богатството и какви са показателите, измерващи това състояние, това обясни в ефира на “Ритъмът на столицата” Стоян Панчев , икономист, съосновател на Експертен клуб за икономика и..
Не търсете "Радио Африка" в честотния диапазонна своите апарати, защото това е първият български филм за африканската музика. Затова, ако искате да посетите премиерата му, отидете на 21 май, сряда, в столичния Дом на киното от 20 часа. Създателите на филма са журналистът и писател Стефан Стефанов и операторът Давид Вълков . Идеята се..
Природните бедствия и екстремните метеорологични явления зачестяват и в резултат се увеличават икономическите загуби от тях. На този фон, едва около 10% от жилищата в България са застраховани, пише БГНЕС. По данни на Munich Re, загубите за 2024 г. в световен мащаб възлизат на 320 млрд. долара, с 19,4% повече от 2023 г., като от тях застраховани са..