С младия актьор, ютюбър, влогър и граждански активен лъв Стефан Попов-Чефо не ви срещаме за пръв път. Той е на 30 и се изявява по най-различни обществено значими, културно-политически теми, за да приобщава най-различни хора към идеи, ценности, послания.
Признава, че в началото – преди около 5 години, когато той самият е на 25, в канала си е пускал „класическите за интернет простотии и пълнеж“, по-комерсиални видеа и без да се оправдава, казва, че в крайна сметка е нужно да играеш по правилата на играта, за да стартираш и натрупаш каквато и да е аудитория, „защото с много смисъл много трудно можеш дори да влезеш в някакъв алгоритъм на предлагането в Ютюб.
В момента Чефо има 170 000 абонати и 555 публикувани видеоклипа.
И разбира се, продължава да си задава въпроса на всеки творец и мислещ човек: Защо?
"Явно моята семейна среда, в която съм възпитан, е била такава, че е изградила в мен някаква отговорност за мястото, където живея. С течение на времето и с порастване на моята аудитория, аз осъзнах, че тази платформа все повече може да става трибуна на моите идеи и най-важното - аз да успявам по някакъв начин да съм от полза на все по-малката мислеща част на нацията ни."
Вълнува се, че всеки гони личния си успех и повечето ни сънародници нехаят за общата картинка, за положението в страната и просперитета на българите като народ.
След натиск от ремкламодатели и рекламонедатели той променил към по-предприемаческа нагласата си за разработване на теми. Много по-лесно за него би било да прави видеосъдържание за фитнес например (има дадености за това), но не – той предпочита на снима и говори за медийна грамотност, за войната в Украйна, за чувството за общност между хората, за узаконяването на проституцията и други обществено значими теми, да прави политическа сатира.
"Разликата между един влогър, инфлуенсър, ютюбър, журналист и един пропагандатор е, че първите искат просто да ти дадат гледни точки, да ти представят някаква фактология и ти въз основа на тях да изградиш мнение. Пропагандаторът просто ти казва какво мнение да имаш."
Чуйте разговора на Даниел Ненчев.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...