В разгара на Олимпийските игри в Париж, екипът на "Добър вечер, София" посрещна специален гост – Михаела Маевска – едно от златните момичета на България, състезавала се на три олимпиади подред от 2012 до 2020 година, днес щастлива майка на дъщеричка.
Михаела сподели с екипа ни емоциите, които е изпитвала през годините между първите и последните Олимпийски игри в които се е състезавала.
"На първите Олимпийски игри бяхме много подготвени, но още малки и не толкова осъзнати. Единственото, което си спомням оттогава е, че много плаках, защото не успяхме да се представим както искахме. Бяхме много подготвени, но въпреки това се разминахме с медала, а една от допуснатите грешки беше моя, четири години по-късно все още не успявах да я преживея", разказа тя.
Споделя, че когато спечелиш медал, в началото не го осъзнаваш, тъй като емоциите са много силни, а усещането в твоя чест да изсвирят националния химн е невероятно.
"Липсва ми понякога адреналина, който изпитвах по врече на съчетания, на състезания, но пък това, което днес ми се случва също е прекрасно, макар и съвсем различен житейски период", разкри Михаела Маевска.
Ярък спомен, съхранил емоциите от състезанието е Световното първенство през 2011 година в Монпелие, където момичетата грабват златен медал, при това съвсем неочаквано:
"Беше съвсем неочаквано за нас. Отидохме да вземем квота за олимпиада, а си тръгнахме с три медала", споделя състезателката.
"Цял живот съм чакала да стана на 16 за да вляза в ансамбъл "жени", за мен отборното съчетание е по- интересно" разкрива Маевска.
"Когато в трудни моменти поисках да се откажа, родителите ми винаги заставаха зад мени получавах тяхната подкрепа", допълва тя.
Изместват ли фокуса съвременните полемики и драми в големия спорт, ситуациите в "Париж 2024", от постиженията на спортистите и още интересни аспекти, чуйте какво разкри Михаела Маевска в разговора на Деси Попова и Яна Спиридонова.
На 15 април коментаторите на "Форум" се спряха и разсъждаваха по следните тематични насоки: От мусаката в менюто кой яде картофите и кой – месото ? От влизането на България в Европейския съюз досега заплатите са се увеличили 7 пъти. Инфлацията е "100 и нещо процента". "Дръпнахме", доближихме се до другите европейски страни . Купуваме не (само)..
В края на миналата година стана ясно, че близо 120 000 души на възраст до 30 години в България имат задължения към частни съдебни изпълнители. Най-засегнатата група са младите между 25 и 30 години, където дълговете са близо 80 000. Сред основните причини са необмислени потребителски кредити, вземани за луксозни покупки, телефони, почивки и..
В галерия “Уран“ е подредена изложбата с картини на художника Васил Стоилов. За предисторията на експозицията и какво могат да видят посетителите й, разказа пред Радио София, Лаврен Петров. “Предисторията е почти четиригодишна. Толкова време ни отне да съберем картините на Васил Стоилов за настоящата изложба. Преди 7-8 години..
От 1 юни 2025 година вече няма да говорим за загубена трудова книжка, защото влиза в сила нейният дигитален вариант, който се съхранява от Националната агенция по приходите (НАП). " Единният електронен трудов запис (ЕЕТЗ ) ще обединява два сега съществуващи регистъра – индивидуалните трудови книжки и уведомленията, подавани от..
Тестовете за измерване на средна скорост с тол системата продължават до края на май. Те се провеждат от миналия четвъртък, а мярката е планирано да влезе в сила най-рано през лятото. Колко ще са камерите на пътя и къде ще измерват средната скорост, а глобите? Резултатите показват, че по 10-километровата отсечка на Северната тангента..
"Никога не сме били по-близо до еврозоната от момента, в който се намираме сега. Смея да твърдя, че България е готова." Това каза министърът на финансите Теменужка Петкова по време на работна закуска "Финансова политика и конкурентоспособност на българската икономика", организирана от Американската търговска камара (АТК) в България и..