Когато човек е търсещ и работоспособен, талантлив и креативен, резултатите не закъсняват. Доказателството може да се види в проектите на Вихрен Георгиев.
Преди 10-ина години започва да осъществява идеята си за People of Sofia (платформа за улична фотография) с около стотина снимки, а ето, в момента има повече от 300 000 последователи в различните социални мрежи.
Концентрира се върху хората на българската столица - като индивидуалности, настроение, което излъчват, като дейност или поведение, с които впечатляват.
Освен това развива и друг проект - Sofia in Details, където на фокус – в буквален и в преносен смисъл, е София като град, архитектура, сгради.
Негово любимо място за снимки е площад "Славейков".
С много от историите, които Вихрен Георгиев разказва с фотокамерата си, разчупва стереотипите. Пред БНР-Радио София фотографът изтъкна:
"В България обичаме да лепим етикети на хора (на по-различните от нас), да изказваме мнение дори и за неща, от които не разбираме. Много е лесно да мразиш нещо, което не познаваш или не разбираш."
Една от темите, по които той е работил скоро, е за ромски студенти, които учат медицина.
"Те са пример за това, че нещата се променят, не бива да робуваме на клишетата и етикетите."
Според него, дори човек да е краен и негативен, ако повече говори с хората и се вглежда в детайлите, по-лесно ще започне да разбира другите и да бъде по-толерантен.
Вихрен Георгиев отбеляза още, че черно-бялата е класическата фотография, но не трябва да се противопоставя с цветната. И двете имат своето място, зависи от изразните средства и концепцията на самия автор, „зависи от обекта, който снимаш“.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова.
Международният проект SAFER прилага иновативен подход към обучение по пътна безопасност за млади хора и овластяване на преживели автомобилни катастрофи и в България. Проектът е базиран на много данни с истории на хора, пострадали или загубили живота си при автомобилна катастрофа, следвайки добър пример от Словения. "В България..
За трета поредна година ще се проведе спортната инициатива “Unirun“ Това е първото студентско бягане в България, което обединява обществото ни около идеята за активен и здравословен начин на живот . Инициативата не само насърчава физическата активност, но и подкрепя значими обществени каузи чрез дарения . Организатор е студентската..
Значителната облачност ще продължи. Ще има превалявания от дъжд, на повече места след обяд и вечерта в Южна България. Очакват се и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, който през деня в западната част на Дунавската равнина временно ще се усили. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, дневните ще се повишат с 2-3..
В средата на седмицата във "Форум" коментаторите Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), спряха вниманието си върху след ните теми: Днешните протести на тема Насилие над деца . Дискусиите преди вота на..
"Пътят на музикантите" (Musicorum Via) е името на съвместна инициатива на Българската академия на науките и Националната музикална академия (НМА). Предстои поредица с поредица от концерти, която започва на 7 април в зала "Проф. Марин Дринов“ на БАН. В рамките на академичната година изявени студенти на Музикалната академия ще представят..
Мнозинството от българите ( 55% ) са готови да дарят свой орган на роднина или близък , ако има животоспасяваща нужда, а 19% отговарят, че не биха го направили. По темата за донорството една трета от българите признават, че изобщо не са запознати , а 34% посочват, че "по-скоро не са запознати". 40 на сто биха се съгласили да дарят..
Юлия Спиридонова, е една от най-четените и превежданите български писатели за деца и юноши . Книгите ѝ са превеждани на много езици. Носител е на множество награди като най-четен и обичан автор. Тя е номинирана за пореден път за наградата Астрид Линдгрен тази година . В разговор в предаването "Радиокафе“ тя коментира британския сериал а..