Постоянната комисия по устройство на територията, архитектура и жилищна политика съм Столичния общински съвет съвместно с Комисията по опазване на околната среда, земеделие и гори и Комисията по инженерна инфраструктура и енергийно планиране днес предиобяд ще изслушат граждани на район „Възраждане“ по искане за преразглеждане и обсъждане на проекта за реконструкция на ул. „Опълченска“ в частта между бул. „Сливница“ и бул. „Тодор Александров“.
"Кучетата си лаят, керванът с върви. Столичната община няма навика да взема предвид мнението на гражданите. Сякаш всичко се прави на инат, сякаш и малките корекции, които могат да бъдат направени, ще спънат целия проект", коментира пред БНР-Радио София Венцислав Банчев. Около 10 години той е част от доброволния граждански контрол и граждански активист по темите за София, бил е кандидат за кмет на район "Средец".
Той допълни, че дърветата вече са отрязани, но жителите в близките блокове се надяват поне да има отстояние по ЗУТ от 6 метра до пътното платно.
Заседанието ще се излъчва във Фейсбук на страницата на СОС.
Много шофьори са не мнение, че задръстванията ще продължат и след разширението, защото проектът предвижда бус ленти в двете посоки, което значи, че за автомобилния трафик ще останат 2 ленти, както са сега.
Банчев обяви също, че след края на лятото ще бъдат подновени протестите по повод въведената организация по бул. „Патриарх Евтимий“, „Витоша“ и „Фритьоф Нансен“, защото въпреки решението на съда и обещанията нищо не се случва.
Чуйте разговора на Константин Лавсов.
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..
Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач: „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната фантастика и хоръра. Да не забравяме, че Мери Шели като го е писала, е била само на 19! За да..
Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в челните три места по вяра в дезинформация и споделянето ѝ. Видяхме сериозността с коронавируса...
Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на воля и да видим какво ще стана. Младите играят игри - симулации на човешки отношения. Говорим и за..
Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето ми. Рисувахме с него комикси с геометрични фигури. Те са кардинално различни и направих аналогия към..