"Личното ми мнение е, че началото на новото ръководство беше трудно, имаше и някои обективни причини за това. Миналата зима имаше един много тежък мокър сняг, който беше голямо предизвикателство да се изчисти. Не само за нашия район, но и за целия град. Тогава и ние активно се включихме като граждани. Освен това имаше едно забавяне по всички програми за финансиране, поради липсата на работещ Столичен общински съвет", каза той.
Освен това изтъкна като проблем косенето на тревата през пролетта поради забавяне, а обяснението е било, че липсва сключен договор за поддръжка. Голев посочи, че в последните месеци нещата са се раздвижили и той гледа оптимистично на нещата. Освен това по негова преценка има добра комуникация между сдружението и районната администрация.
"Направихме една гражданска дискусия и няколко срещи с районната администрация във връзка с предстоящи ремонти и нужда от нови детски площадки. Също така направихме подобно нещо и за нуждата от обособени пространства за разхождане на домашни любимци. Тогава на самата среща дойдоха и представители на районната администрация и поеха ангажимент да вземат предвид и волята на гражданите", сподели той.
По думите на Голев има две инициативи, едната е лятното кино, а другата е спортен празник, който се организира на 28 септември, който е със съдействието на Столична община.
По темата се включи и районният кмет Цвета Николаева.
"Ние сме активни с жителите на района, дори вчера имах открита приемна, за мен обратната връзка е от изключително значение така, че работим в тази посока доста активно", сподели тя. И добави:
"Бяхме доста възпрепятствани да пуснем обществената поръчка за двете детски градини и училища, които може би са най-мащабните строежи, които очаква района. За да минем по нормата на закона трябваше поръчките да се изготвят от нас и да се пуснат от Столична община. В момента очакваме вече да се обявят и да тече срокът за подаване на оферти. Относно тротоарите доста напреднахме в тази насока, даже аз бях първият районен кмет, който използва цялото финансиране по безвъзмездния заем. В момента се довършват последните два по него и очакваме скоро да сключим договор за 4 години, който е със субсидията, която се получава ежегодно. Тя е крайно малка, но въпреки това ще продължим до края на годината да изграждаме тротоари."
Относно ремонта на 25-то ОУ "Д-р Петър Берон" Николаева каза, че в момента тече обществената поръчка за проектирането. Това е първата стъпка за да се стигне до реалния ремонт. Тя посочи, че в годините са правени частични проекти, които не са отговаряли на стандартите и другото е, че в никой от тези проекти не е бил съобразен фактът, че сградата е на над 100 години.
"Надяваме се 2025 година да започнем с готов проект, който ще ни даде възможност да пуснем документи за самия ремонт. От фирмите зависи качеството на ремонта, но ние от своя страна ще наложим безкомпромисен контрол с цел училището да се модернизира и най-вече обезопаси за своите ученици", каза тя. И добави, че следващият ремонт ще бъде на Дебърската градина.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..
Искане за оставка на директора на дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община поискаха от групата на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (Спаси София) в Столичния общински съвет. Димитър Петров, който заема длъжността 12 г., трябва да бъде отстранен, заради сключени неизгодни договори за пътни маркировки, светофари и..
През миналата година беше подготвяна промяна в наредбата за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти. В момента, за да израсте в кариерата учител или възпитател, трябва да отговаря на няколко изисквания като стаж, професионална квалификационна степен и др., но и да е преминал атестиране в..
От тази година се налага редуциране с три пъти на ползвателите по Програма за патронажна грижа в община Костинброд . Намалението се случва, заради свития бюджет по програмата „Грижа в дома“, която се финансира чрез Министерството на труда и социалната политика. Така Костинброд е поредната българска община, която променя рамката, в която съществува..
Защо се случват лавини? Къде и кога най-често падат? Какво можем да правим, за да ограничим риска от лавинни инциденти? Какви базови спасителни техники за откриване на пострадал при инцидент трябва да усвоим, за да сме по-спокойни при разходка по снежните планински склонове?. Тези и други въпроси е добре не само да си зададем, но и да..
Новата постановка "Билет до Америка" на режисьора Ивайло Христов по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и текст на Биляна Тодорова ще се играе отново на 30 януари, след което тръгва към зрителите от страната. Турнето им започва през февруари и се планира да завърши в Берлин. В главните роли на стендъп комика Емил Гатев и на..
Достатъчно ли са детските специалисти, които да предоставят качествени услуги за най-малките пациенти у нас? Решен ли е проблемът и в съседен Перник, където поради отпуск на трима от педиатрите в МБАЛ „Рахила Ангелова“ не беше осигурена 24-часова лекарска грижа за децата. “За съжаление, този разговор остава един и същ в годините. Имаше светлина в..