„С неясно мнозинство в Общинския съвет, трудно минават важни решения. От друга страна, в Столичната община влязоха съвсем нови хора. Те се стараят да подредят нещата по нов начин, да се работи да се общува по нов начин. Аз мисля, че промяната е видима“, посочи Павлов.
По думите му, в последно време сигналите от граждани са намалели и призова за това да се използват официалните информационни канали на общината.
Константин Павлов коментира и бурното строителство в „Лозенец“ и по-конкретно в новите квартали на района.
„Общината е изостанала с десетилетия с изграждането на инфраструктура – улици, канализация, училища, детски градини. Има и нещо друго – докато се строи сградата и минават тежките камиони, те амортизират вече построеното. Освен това, когато улицата не е изградена по проект, а е частна – такива случаи имаме повече от половината в новите квартали, тогава улицата не съществува в правния мир и ако някой я разкопае, няма правно основание да се ремонтира“, коментира кметът на „Лозенец“.
Той добави, че е против отделянето на кварталите „Манастирски ливади“, „Малинова долина“ и „Кръстова вада“ в отделен район.
„Едно прерайониране е изключително тежка задача, въпреки че на хората им изглежда лесно просто да се начертаят нови линии на картата. Ние още не сме преодолели последствията от последното райониране в края на 80-те години“, каза Павлов.
Според него сегашното райониране е добро, тъй като дава възможност на районите да се развиват към новите квартали. В новите квартали все още има потенциал, пространства“, посочи кметът на „Лозенец“.
Константин Павлов добави, че в момента тече разширение на 141-а и 193-а детска градина. Изграден и изцяло нов физкултурен балон в 122-о училище. Той посочи, че отдавна се чака и саниране на 35-о училище, но процедурата се бави, тъй като се очаква съгласуване с Института за паметниците на културата.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от темите, които дискутираха бяха: - Проучване на Института за пазарна икономика - професионалното..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
На 17 февруари 2025 г., стартира 17-ото издание на Програма "Европа“ на Столичната община. За поредна година целта е сътрудничеството между гражданското общество и местната власт в София в прилагането на добри европейски практики на местно ниво. Пет са одобрените приоритетни области, като тяхното финансиране е по 250 000 лв., каза пред Радио..
"Аника в градините на Людмил Георгиев" е съвместна изложба на известния български графичен художник Людмил Георгиев и 10-годишната Аника Козева. Изложбата ще бъде показана в галерия "ГрафикАрт" от 12 до 26 февруари. "Изложбата трябва да се види, а историята да се разкаже. С бащата на Аника си говорихме в моето ателие, а Аника се беше разшетала из..
Вейповете и останалите бездимни изделия са новата мода, която предизвиква интереса на децата, коментира пред Радио София Яна Алексиева - изпълнителен директор на Асоциация "Родители“ и магистър по Детско-юношеска и училищна психология. Тя добави, че всичко, което е забранено, в даден момент започва да изкушава тийнейджърите. "Всичко, което чуваме..
Романът "Скарида" е забавен разказ за нелепиците, абсурдите и тъгите на едно непроменящо се и непроменимо всекидневие. Негов автор е Димитър Коцев-Шошо, който според издателите на книгата, е роден и кара в София своето щастливо детство, което все още не е завършило, а това е добра новина за всички почитатели на неговото творчество, защото не..
За справяне с проблема с употребата на вейпове сред тийнейджърите, опитът на другите държави сочи, че голяма част от тях са прекратили вноса и производството им, каза пред Радио София д-р Гергана Гешанова - председател на коалиция "Без дим". "В много държави е абсолютно забранено транспортирането на такива количества, съхранението им и..