Специалностите са традиционни, някои от тях с над 80-годишна история, каза пред Радио София зам.-ректорът по учебната дейност проф. Жулиета Манчева.
„Заложили сме на традицията, на качеството и на връзката с практиката. По-голямата част от нашите специалности са от регулирани професии. Регулираните професии са тези, за упражняването на които се изисква притежаването на определена професионална квалификация. При нас се изисква и членство в професионална организация, което предполага и гарантира образователния процес в съответствие със специфични наредби в тази област“, обясни проф. Манчева.
Тя добави, че новостите се вплитат в съществуващите дисциплини. Преди две години в университета е създадена и нова магистърска програма „Опазване на културното наследство“.
„Създадени са и две уникални лаборатории, свързани с реставрация и консервация, и с документиране по отношение на недвижимото културно наследство, така че осигуряваме възможност за добро обучение в тази област, защото има нужда от такива кадри“, посочи проф. Жулиета Манчева.
Според нея голям проблем при кандидат-студентите са пропуските, които натрупват в средното образование.
„Тази учебна година извикахме първокурсниците по-рано и проведохме подготовка по училищна математика, за да улесним колегите, които преподават специализирани дисциплини, просто защото децата имат липси и то в областта на математиката“, изтъкна проф. Манчева.
Тя посочи, че УАСГ работи в посока развитието на качествени и съвременни учебни лаборатории. Дипломите на завършилите университета се признават навсякъде в Европа, каза проф. Жулиета Манчева.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..
Лятно кино под звездите се провежда за поредна година в столичния парк "Възраждане". Инициативата стартира емоционално снощи с хитовата лента "Гунди: Легенда за любовта", съобщават от районната администрация. Филмът, който проследява живота на един от най-обичаните български спортисти – Георги Аспарухов – Гунди, развълнува публиката и предизвика..