На 24 октомври публиката ще има съкровена среща с обичания актьор на Камерна сцена “Сълза и смях“ в представлението “Скрити лимонки“ на режисьора Николай Поляков, което по думите на актьора представлява дамско представяне в шест монолога но…"режисьорът реши, че трябва да има един мъж, който да е въвеждащ в цялата обстановка. Играем го почти една година с доста голям успех, салоните са пълни, а публиката мисля, че е много доволна", посочи Пламен Манасиев.
"Невинно малко убийство" отново с негово участие, ще можем да видим на 29 октомври в “Театро“.
"Това представление го играем вече втора година, но с малки промени в актьорския състав от миналата година – на мястото на Неда Спасова и Дария Симеонова, поради майчинството на Дария, влезе Дениза Павлова, изключително талантливо момиче от младите попълнения и надявам се отново залата да е пълна", коментира актьорът от театър "София".
"Думата „дом“ е точна, защото през годините съм прекарвал повече време в театъра, отколкото вкъщи. Сега сме леко като бездомни... Слава Богу, че колегите от другите театри, в които играем – Театър „Българска армия“, Младежкия театър, „Сълза и смях“, "Театро", подхождат с голямо разбиране към това, че сме в ремонт и имаме нужда да играем и репетираме. Отнасят се много колегиално, дават ни възможност, използваме всяка дупчица в програмата им, за да се вместим и да сложим нашите представления", подчерта актьорът. Разбира се, покрай всеки ремонт не липсват и предизвикателства, такива има и при актьорите – за тях ще чуете в разговора.
Всичко започна много случайно в ученическите ми години, когато бях в гимназията, в първи подготвителен курс. Посетихме представление на една прекрасна бургаска детска театрална трупа, с ръководител Димитър Еленов - страхотен човек, режисьор. Представлението „Вие ли сте обитателите на земята“ ни хареса страшно много. Тогава 40-50 човека от различните класове решихме да си направим драм-състав в училището. Директорката каза, че е невъзможно, но ще потърси вариант. Тогава започнах в новосформирания драм-състав в Младежкия дом на Бургас, при актьора Емил Марков, на когото и досега казвам “учителю“ - разказа Пламен Манасиев.
В началото той възприема всичко като развлечение, приятен начин за уплътняване на времето, но след завършване на гимназията решава, че ще кандидатства във ВИТИЗ (днес НАТФИЗ), сред 1500 души за 30 актьорски места. Първоначално е скъсан във втория кръг и претърпява разочарование.
"Драма, от една страна в семейството, и лична... Почти се бях отказал, но в казармата срещнах съученици от гимназията, които вече бяха влезли във ВИТИЗ. Те ме убедиха и кандидатствах отново", разказа актьорът.
Започва да учи през 1986 година в класа на проф. Николай Люцканов, когото определя като “брилянтен преподавател с отношение към всеки, режисьор, човек ерудит“. През 1990-а завършва театралната академия и се явява на конкурс в театър “София“, на чиято сцена се изявява и до ден-днешен.
Като повечето неща в живота му, и това става случайно - разкри актьорът. През 1992 г. гласът му впечатлява режисьор, присъствал на негово представление. Отива на проби в БНТ.
По негови думи, попада на екип, който е доста напред с материала, сред вече изявени имена като Иван Танев, Васил Бинев, Милена Живкова, Таня Димитрова, Силви Русинов, "хора, които от години работят в тази сфера и за тях няма никакви тайни в дублажа".
Какво се случва и как продължава нататък, чуйте увлекателния разказ на актьора с кадифен глас, Пламен Манасиев в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..