За нов сингъл, видео и концерт на група "Oddcrew" в предаването "Добър вечер, София“ разказа барабанистът Боян Георгиев-Бонзи.
Той ни върна над във времето, в дните на ковид пандемията – за повечето хора период на застой, който - оказва се, за групата e бил изпълнен с творчески активности.
Те са: Васко Райков – вокал, Васил Първановски – китара, Мартин Соянов – бас и Боян Георгиев-Бонзи – ударни.
Песента със заглавие “New Waters“ (Нови води) е първият сингъл от предстоящ албум.
"Това е новият ни албум, който всъщност е трета част от четирилогия, песни, които композирахме в локдауна, когато ние сами се бяхме затворили в студиото. Отказахме всякакви концерти и каквито и да са други ангажименти, за да можем цялото време да го използваме за композиране", посочи Бонзи.
През този период броят на песните на формацията значително се увеличава.
Ерата “Dark Matters“
Това, което се случва от процеса на композиране в реално време са текстовете, защото е много трудно човек да седне и да напише наведнъж 32 текста, които в последните години са дело на вокалиста Васко Райков, разкри още Бонзи, който е от музикално потекло - син е на Васко Кръпката.
По думите му песента "New Waters“ е транзитно преминаване към последната част на албума “Dark Matters“.
С днешна дата членовете на "Oddcrew" работят върху второ видео, за да издадат втори сингъл, което ще бъде дело на Петър Димов-Българевеца, в което групата няма да се снима.
"Целта е да насочим хората повече към изпитване на емоция в слушане на музиката, не толкова към отделните музиканти", поясни Боян Георгиев-Бонзи.
Пеят на английски, защото искат музиката им да достига както до аудиторията в България, така и извън нея.
На 4 декември с концерт в София групата ще започне турне, на което на специална видеостена ще бъдат показани визуализациите на песните, дело на Петър Стоянов, а преди него пък ще има „таен“ концерт за най-заклетите фенове.
Чуйте повече подробности в разговора на Яна Спиридонова в звуковия файл.
Христо Христозов за някои акценти в Master of Art: "Фестивалът вече десета година показва филми, които не са масови. Но има общност от хора, ценители на това, което показваме. Тя не е малка, но филмите, които показваме, почти не се разпространяват. През фестивала оглеждаме живота си. Гледайки филмите, през разказа за твореца, се учим да живеем..
Ангелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..
Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..
Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...