Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща.
На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното.
Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите
следизборни разсъждения и прогнози:
Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е било толкова явно.
По какво трябва да вземем пример от грузинци, украинци, молдовци?
Защо макар и повишена на 27 октомври, избирателната активност у нас остава ниска; Ако се вдигнат цените, хората ще се ядосат ли достатъчно, че да отидат до урните?
Политиците да говорят ясно и с емоция.
Бойко Борисов отказа санитарен кордон около Пеевски в Парламента – възможните и невъзможните компромиси.
Дали ще имаме по-трайно, нормално правителство зависи от стечение на някои лоши обстоятелства...
Може ли Борисов да назначи Пеевски за министър?
Възможно ли е правителство на мнозинство, създадено на базата антиБорисов и антиПеевски?
Поглед към утрешните президентски избори в САЩ.
Разговора води Лъчезар Христов.
Коментаторите:
Христо Христозов за някои акценти в Master of Art: "Фестивалът вече десета година показва филми, които не са масови. Но има общност от хора, ценители на това, което показваме. Тя не е малка, но филмите, които показваме, почти не се разпространяват. През фестивала оглеждаме живота си. Гледайки филмите, през разказа за твореца, се учим да живеем..
Ангелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..
Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..
Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...