Интернет, и особено социалните мрежи, са мощен инструмент за предлагането и продажбата на стоки, намалени за черния петък.
"Развива се онлайн търговията, това го показват всички показатели. Показват го и жалбите при нас. Все повече от жалбите, които са в КЗП, касаят проблеми при онлайн пазаруването - като се започне от недоставяне на стоки, неуважено право на отказ, опасни стоки и се стигне до рекламации и гаранции, т.е. във всеки аспект от тази търговия. Това заяви Игнат Арсенов, директор на главна дирекция „Контрол на пазара“ в Комисията за защита на потребителите (КЗП).
По думите му основната причина за това е, че тя се разраства. Особено след пандемията, хората все повече използват този канал, който е лесен, удобен, много лесно може да проверим цени на даден продукт, много лесно можем да пазаруваме, няма работно време, можем да пазаруваме когато пожелаем - няма събота и неделя, доставят стоката до дома ни и всичко е много лесно.
С това обаче идват и предизвикателствата. "Това е начин, по който не всички потребители пазаруват. Все пак, основните покупки се правят не онлайн, поради това и самите потребители не са много добре подготвени, когато пазаруват онлайн. Много често те се доверяват на ниската цена", обяснява Игнат Арсенов, директор на главна дирекция „Контрол на пазара“ в Комисията за защита на потребителите (КЗП).
Българските компании трябва да бъдат насочени към зелените иновации, за да бъдат конкурентноспособни. Инициативата за това да идва от частния сектор, но държавата трябва да осигури нужните инструменти, за да подпомогне развитието на икономиката. Тези послания и изводи отправиха участници в кръглата маса "Мисия Зелени Иновации: Възможности за..
Кога парите могат да се превърнат във форма на изкуство? Защо българската иконопис може да бъде основа за поп-арт? Каква е разликата между изкуството на Хубен Черкелов и това на Деймиън Хърст? Как образите на Габриел Гарсия Маркес, Статуята на свободата или пък паметника на свободата – Шипка, се събират в общ контекст, благодарение на Хубен, който..
Преди дни от ГЕРБ внесоха в Народното събрание законопроект за брокерите на недвижими имоти. Той предвижда да бъде създаден Национален регистър, солени глоби за фалшиви обяви на недвижими имоти, задължителни обучения, както и всеки брокер да има досие, а всяка агенция – партида. Целта е да бъде предоставена публична информация за брокерите като..
45 училища от 34 населени места в цяла България ще станат част от випуск 2025/2027 на програмата “Училища за пример“ на фондация "Заедно в час" през месец юли. Участниците са рекорден брой, след като през 2024 г. беше разширен обхватът , включвайки 40 училища. Програмата подкрепя училищните екипи да усъвършенстват преподавателските си..
През следващия месец Федерацията по фелинология организира първата по рода си в България Международна изложба на котки. За два дни (17 и 18 май) София ще се превърне в столица на красотата, обаянието и любовта към животните. Ще се съберат най-елегантните и впечатляващи котки от целия свят, твърдят организаторите. Пред БНР-Радио София..
Техническият университет в София организира тридневен форум "Стажове 2025" . Днес той се провежда в София, на 9 април - във Филиал Пловдив, а на 10 април - в Инженерно-педагогическия факултет и Колеж Сливен. За участие са се регистрирали над 110 работодатели. Форумът беше открит в 10.00 часа във фоайето на учебен блок 12 на Техническия..
Серия от маслени платна, акварелни рисунки и графики от Валентин Ангелов събуждат очите ни за това, което ни е липсвало през зимата – празникът, пъстротата, музиката на цветовете и светлината. Това е неговата 13-а поредна експозиция , по думите му "нещо като годишен отчет". Названието на изложбата е по името на едно от платната,..