В предаването "Добър вечер, София“ младият актьор и режисьор Денис Николов разказа за благотворителния коледен спектакъл "Къде е Дядо Коледа?" по текст на Денис Николов и под режисурата на Денис Николов и Анотанета Петрова.
Спектакълът ще бъде игран за деца със специални образователни потребности на сцената на Средното училище за ученици с нарушено зрение "Луи Брайл" в София.
"Всъщност, ние за втора година ще бъдем там. Миналата година правихме сетивен спектакъл на тема “Коледа“, тази година е куклено представление", разкри режисьорът.
Актьорите, които ще участват, са студенти от Нов български университет. По думите на режисьора доста са тези, които искат да участват и ще има роля за всеки, предвид това, че спектакълът е свързан с благотворителна кауза. Няма ограничения във възрастовата граница на публиката.
“Опитваме се представлението да обхваща от по-малките към по-големите зрители, а защо не и големите, тъй като темите, които се засягат вътре, всъщност, са актуални и за възрастни", подчерта режисьорът.
Коледният куклен спектакъл е ново амплоа за режисьора и актьор Денис Николов.
"Случвало се е да редактирам и променям някакви текстове, но да напиша изцяло пиеса ми е за пръв път. Отне ми два дни да я напиша, а вдъхновението дойде от там, че аз в последните няколко седмици тотално съм се потопил в коледния дух – навсякъде около мен е коледно, слушам коледна музика и затова беше изключително приятно да напиша коледна пиеса", коментира той.
На 13 декември от 9 часа в училище “Луи Брайл“ ще бъде премиерата на спектакъла “Къде е Дядо Коледа“.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..
Сериозно разминаване между желанията за професионална реализация на завършващите училище и реалните нужди от кадри на пазара на труда, отчитат от една от големите компании в областта на HR решенията. Наблюденията са направени сред над 300 български и международни компании от различни сектори. През последните години сред най-желаните..
Тържествено събрание по повод 24 май се проведе през днешния ден в Българската академия на науките. Заместник-председателят на БАН проф. Емануел Мутафов откри празника в зала “Проф. Марин Дринов“ с откъс на старобългарски език от “За буквите“ на Черноризец Храбър. Председателят на Академията чл.-кор. Евелина Славчева поздрави учените и гостите за..
"Живот с нулев отпадък" – философия, която цели да се намали максимално отпадъкът, който произвеждаме. Друга свързана тема, която също набира популярност, е пазаруването на дрехи втора употреба – не само като стилен и икономичен избор, но и като сериозна алтернатива на бързата мода и нейното въздействие върху планетата. “В началото на 2017 г. се..
От БСП внасят законопроект за намаляване на лихвите на студентските кредити от 7% на 3%. В момента лихвите по кредитите са 7% – таван, който е заложен от държавата. Преди дни председателят на МО в БСП и председател на комисията по младежта и спорта в парламента Габриел Вълков заяви, че "няма как банките да печелят още повече пари на гърба на..