Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възможностите за щастие са неограничени, твърди Дарина Маркова-Дарси в песента си "Допамин"

Дарси изучава "Музикален театър" в Кеймбридж и прави още куп неща

Яна Спиридонова и Дарси
Снимка: Роман Михайлов

Дарина Маркова – Дарси, споделя рецепта за усмивки с песента си "Допамин“ в предаването “Добър вечер, София“. Между кастингите в Уест Енд и обучението си в Кеймбридж, младата изпълнителка работи по дебютен албум. Повече разказва самата тя на живо в студиото ни.

Тя е актриса, певица, но и спортна натура, до 7-и клас се занимава с плуване.

“Тренирах много, занимавах се, бях най-добра в бруст и гръб стил. След това пред мен се откриха нови цели, трябваше да си приоритизирам нещата. Исках да влезна в Американския колеж и да се занимавам повече с музика и сценични изкуства, затова трябваше леко да се отдръпна от плуването, но със сигурност, то ме научи на много дисциплина и търпение.“

Защо точно “Допамин“?

“Този сингъл се роди след последното лято, което за мен беше най-доброто, изпълнено с прекрасни моменти. Всъщност, е саундтрак, с послание за това, че животът ни дава неограничена възможност да бъдем щастливи и да оценяваме моментите, и да не чакаме на външни обстоятелства или на одобрението на другите, за да бъдем щастливи, така че, независимо дали сме на 18 или на 58, нивото на допамин зависи от способността на всеки да поддържа искрата в себе си“, посочи Дарина Маркова-Дарси.

Текстът е авторски за изпълнителката, а музиката и аранжимента написва съвместно със своя ментор и учител по китара Стойчо Стоянов.

"Скоро ще излезе и нова версия на песента, ремикс, малко по афробийт стил с известен диджей, с когото колаборирахме. Песента е на английски език, защото в момента живея в Кеймбридж, целият ми живот в момента протича там, където мисля да се развивам, затова и изкуството ми е повече на английски език, макар да имам една българска песен "Илюзия“, която издадох миналата година. За вбъдеще смятам да пиша още българска музика“, разкри още тя. 

В момента Дарси изучава “Музикален театър“ в един от многото колежи в Кеймбридж.

“Програмата ми е за три години, а аз от доста време се занимавам с музикален театър и искам да се развивам в тази сфера там. Той комбинира три от любимите ми неща – актьорството, танците и пеенето“, поясни още тя.

“Така успяваш да израснеш в един трипъл трийт парформър, който успява да съчетае в себе си тези три дисциплини. Хората в Англия много ценят това изкуство, ходят постоянно на театър, уважават изкуството, заради което съм много вдъхновена“, каза още Дарина Маркова-Дарси.

В безкрайно пъстрия живот на Дарси открихме и шотландска връзка, защото нейната музикална педагожка Вяра Иванова получава дипломата си като студент по музика, лично от легендарния Джон Лорд от “Дийп Пърпъл“, а самата Дарси, освен че пише музика свири на електрическа китара.

За да разберете още интересни неща за уникалната актриса и певица и нейните предстоящи проекти, чуйте разговора на Яна и Роман в звуковия файл.


По публикацията работи: Спаска Давранова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Софийски разкази - Историческите сгради на БНР

Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..

публикувано на 25.01.25 в 15:00
Сирак Скитник

Адресите на любовта - Сирак Скитник

В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга.  Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната  Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...

публикувано на 25.01.25 в 14:00
Никола Тулечки (вляво) с Даниел Ненчев

90 години БНР - ще ни вземе ли ИИ работата?

Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии?  Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..

публикувано на 25.01.25 в 12:03

90 години БНР - в 10-те отговора на Генералния директор Милен Митев

10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..

публикувано на 25.01.25 в 11:34
Иван Лечев

90 години БНР - музиката е полет

Пред микрофона на Даниел Ненчев последователно застават Иван Лечев, Стефан Вълдобрев и Белослава със специален поздрав към БНР и неговите слушатели в празничния ден: "Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът..

публикувано на 25.01.25 в 11:23

90 години БНР - гласовете с отношение

В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..

публикувано на 25.01.25 в 10:01
Росица Станулова, психолог и ръководител на програма „Ценните връзки“

Профилът на употребяващите в днешно време е различен от това, което е било преди 20 години

Програмата за индикативна превенция на употребата на психоактивни вещества за тийнейджъри, младежи, техните родители и близки „Ценните връзки“ е създадена от  Превантивно-информационния център по проблемите на наркоманиите – София. “В нашия център се занимаваме с превенция. Има универсална превенция, която е насочена към хора, които приемаме, че не..

публикувано на 24.01.25 в 18:45