"Това е моноспектакъл, който отлагах седем години. Той стоя на един лист и ме чакаше и в крайна сметка трябваше да ме съкратят от работа - аз се подвизавах в софтуерната индустрия 10 години, за да си кажа: хайде вече да си поставиш моноспектакъла", казва Явор Попов-Необозрим. Той добавя, че по време на премиерата, в началото на 2024 година, спектакълът се радва на много положителна реакция на публиката.
Жанрът на спектакъла е изречена поезия (spoken word poetry).
"Това е поезия, която е писана не да се чете, а де се представя. И така "Надежда" е съставена от 19 поеми - всяка една, от които води към следващата", казва Явор Попов и допълва, че това е едно своеобразно пътуване към себе си.
Авторът представя своята "Надежда" 7 пъти през изминалата година, на 7 различни сцени. Последната е в Топлоцентрала, по време на Фестивала за авторски театър.
Тогава той получава награди за драматургия, иновативен подход и изключително актьорско постижение.
Журито, в състав Ованес Торосян, Касиел Ноа Ашер и Йордан Георгиев (“Без маски”) се изказва много ласкаво за представлението и това кара Явор Попов да повярва в себе си, да напише още два моноспектакъла и да продължи да представя "Надежда" пред публиката.
Следващите представления са на 15 януари и 2 февруари 2025.
Повече за "Надежда" и бъдещите проекти на Явор Попов-Необозрим чуйте в звуковия файл.
В края на работната седмица коментаторите във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев, се спряха на следните теми за разсъждания и дискусия: "Локалите" "Къде са родителите! Къде са органите на реда? Къде е контролът? Този феномен, този псевдобунт е резултат от безпътица. Това не е игра, а социален и психологически проблем...
В предаването "Ритъмът на столицата" поставяме акцент върху демографския профил на работната сила в България с проф. Кремена Маринова от Института за изследване на населението и човека (ИИНЧ) при БАН. Тя разгледа тенденциите в развитието на 5 ключови демографски параметри на работната сила през периода 2016-2023 г. През целия период..
Факултетът по масови комуникации и журналистика стана на 50 години и продължава да бъде символ на отговорност и развитие. “Това е една от най-старите специалности на Софийския университет. Много дълго време СУ беше единствената академична институция, която обучаваше журналисти. По-късно влезе и специалността “Връзки с обществеността”, малко след..
Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" отбелязва 35 години от своето възстановяване. Днес той е сред утвърдените и признати бизнес училища на световната карта, водещо учебно заведение в областта на икономиката и управлението, подготвяйки поколения успешни професионалисти и лидери. "Успехите дотук са естествен..
Младият певец Борис Христов гостува в “Добър вечер, София“ и представи своя нов сингъл "Day By Day" . "Една вечер, преди повече от година и половина, докато заспиваше, синът ми ме помоли да му изпея приспивна песен . Желанието му беше тя да бъде тъжна. Попитах какво означава тъжна песен , отговори песен на която хората плачат ",..
След кратка пауза, която звучи по-скоро като натрупване на напрежение, идеи и сурова енергия, J. PANK /Йордан Панков/ се завръща с новата изложба „Back in Game”, която заявява ярко присъствие. Изложбата представя едно състояние на духа, визуален вик и артистичен рефлекс към едно време, което не търпи застой и спокойствие. С типичната за художника..
В Истанбул (Турция) започнаха разговори за мир между Украйна и Русия като Щатите заявиха, че нямат високи очаквания от срещите. За Вашингтон пробив би могъл да има само ако президентът Тръмп и руския му колега Владимир Путин се срещнат. В Истанбул са първите преки разговори между Украйна и Русия от 2022-ра година насам. Те се случват след..