Милена Цанова е добре позната на слушателската аудитория като певица и артист.
В предаването “Добър вечер, София“ тя сподели съвсем нови идеи в своето развитие като творец.
"Тази година смятам да завърша албума си", заяви певицата с нескрито чувство на удовлетворение от самостоятелната си дейност.
"Колкото повече се приближавам към зряла възраст, толкова повече интересни неща ми идват наум", продължи да изненадва 25-годишната Милена Цанова-LEN. Тя с ентусиазъм разказа за бъдещия си подкаст "Len talks", който ще е факт в края на месец февруари. В него тя ще разнищва много въпроси, свързани с културни теми и житейски опит. Разбира се, преди албума, върху който певицата работи, реалност е най-новата ѝ песен "Kill The Heart" – изключителен модерен инди рок трак, създаден с много страст, талант и душа.
Тази песен е плод на вдъхновяващо сътрудничество между талантливи музиканти, които предават мощно и емоционално послание, докосващо всеки слушател.
"Щастлива съм, знам, че нещата, които предстоят са още по-уникални, защото започвам да творя все повече в стила, който харесвам. Бих искала песента "Kill The Heart" да достигне до един малко по-хард рок вариант, но първият ми албум ще е един доста добър фюжън между емоциите ми на тийнейджър и емоциите на една млада дама", разкри Милена Цанова-LEN.
"Kill The Heart" е взрив от емоции. Песента е записан в Германия съвместно с Bob Vogston – негови са миксът и мастеринга, аранжиментът е на Денис Попстоев.
"Имам нужда от тази подкрепа и щях да съм неадекватна да не приема подадената ръка от един супер як лейбъл с невероятни хора, които от няколко месеца ми помагат и в поддръжката на някои тракове, и в смяната на името ми, вече не просто Милена Цанова, а с артистичен псевдоним – LEN, с него започвам една доста нова ера", отбеляза тя.
“Kill The Heart“ e крясъкът на силната жена, която е решила да си тръгне, знаейки, че сърцето и струва много повече.
Написах песента, когато самата аз имах нужда да изляза от място, на което вече не се чувствах комфортно", споделя певицата.
Чуйте повече в разговора на Роман и Яна в звуковия файл.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..