"Моето професионално пътешествие ме е отведе както в офиси на международни корпорации, така и по върховете на планините. Личното ми търсене и работата ми в групи ме отведе до социалната психология и емоциите", представя се той.
"Когато говорим за умения, трябва да имаме предвид, че едно умение се развива с времето. Ако си представим каране на колело например, ние първо имаме идеята, че има колело, че ние трябва да се качим, да въртим педалите, обаче когато се качим, падаме. Същото се случва с уменията за общуване, с които аз се занимавам", прави паралел между спорта и работата в офис Едуард Хаджолян.
Всъщност това не е единствената прилика между спорта и офис взаимоотношенията, които обучителят прави.
С голяма изненада той забелязва, че лидерските умения, които прилага като планински водач, са абсолютно същите, които използва и при работата си с екип в корпоративна среда. Това го кара да потърси и теоретичен облик на тези свои въжделения.
Така се среща с обучението Leader Effectiveness Training на Томас Гордън и Карл Роджърс.
"Това обучение за мен е фундаментът, който седи в общуването между хората", казва той за труда на двамата учени.
Обученията, които Едуард провежда, са комбинация от работа с ролеви игри и теория в зала и преходи в планината.
"Давам един пример от преход на Кончето. Хората ходят до момента, в който не стигнат до ръба и там е високо, страшно и в един момент, без аз да подозирам и без да има ясни индикации преди това, се получава такъв емоционален шок. Шок е силна дума, но човек се парализира, вкопчва се в нещо, което е здраво и много често започват да реват", споделя опита си от планинското водене Хаджолян.
Той допълва, че стъпките, които прилага в този моменте в планината са абсолютно същите, с които помага и на служител, който не се чувства добре на работното място, за да се завърне отново към своята служебна дейност. И тези стъпки не са "дълбока психология", а са дадени от Томас Гордън и Карл Роджърс в техния наръчник.
Повече за обученията и планините чуйте от Едуард Хаджолян в звуковия файл.
Започва седмица, в която събитията, новините и тенденциите във "Форум" ще коментират Лидия Даскалова - политолог и юрист, и Калоян Константинов – журналист, асистент към БАН. В днешното издание водещият Лъчезар Христов ги провокира със следните теми: След вота за недоверие Засега единственото безспорно преимущество на..
Пънк и рок господстват в новия Фестивал на трите планини: На 5, 6 и 7 септември между Банско и село Баня ще има фестивал. Пънк – рок фестивал, наречен The Three Mountains Festival. На обширно открито пространство, със сцени, шатри и всичко необходимо за голямо музикално събитие. Място за 1000 палатки, отделно и за каравани, паркинг. Ще..
За пръв път, преди да встъпи в длъжност директор на "Екоравновесие" се срещна с представители на неправителствени организации, работещи в защита на правата на животните и доброволци, които помагат в общинските приюти. Дойчин Неновски поема ръководния пост макар и временно, но дава заявка, че ще поддържа активна комуникация с тях. Засега..
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..
Италианският куратор Алесандро Винчентели представя в София изложбата “Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство“. Проектът ще бъде открит тази вечер в галерия „Куб-Топлоцентрала“. По думите на екипа експозицията изследва невидимата, но интегрална природа на труда – по-специално работата, която остава недооценена или..