"Преди три години създадохме нашето първо бебче – "Глас и гняв“, с което помагаме на хората със забързано ежедневие да се справят с гнева, яростта, вината, със срама, през вокални техники“, споделя Михаела Ангелова.
Според Велин Марков, гласът е отражение на човешката личност.
"Тялото и акустиката се изменят в израстването на един организъм. Естествено външните фактори, които му влияят го водят до стягане, до свиване. Ежедневният стрес ни променя и дишането в доста по-плитко, вдига ларинкса нагоре и това кара гласът да звучи малко по-стегнато. Тялото се опитва да компенсира по някакъв начин този стрес и се преактивира“, обясни Марков.
И двамата смятат, че гневът може да бъде наш съюзник, гласът ни също. И могат да бъдат в много добра симбиоза.
"Ние всички си чуваме гласовете, но не ги осъзнаваме, защото сме фокусирани върху вербалното съобщение“, каза Велин Марков.
По думите на Михаела Ангелова, когато човек е в депресия или в тревожно състояние, това може да се отчете по гласа му. Хормоналният дисбаланс се чува и в звука на гласа, каза тя и добави, че това може да доведе и до физически заболявания като Хашимото и удебелени гласни струни.
"Всички тези проблеми, с които се срещаме все повече докато работим с нашите клиенти, не само жени, но и мъже имат този проблем", обясни Михаела Ангелова.
Двамата работят в посока на подкрепа на индивида в опознаването и изразяването на тежките емоции, преодоляване на блокажите и притесненията и развитие на здравословно и свързващо себеизразяване. Фокусът е и върху по-задълбочено разбиране на вътрешния свят чрез освобождаващи вокални техники.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..
Историческа възстановка на живи картини от Априлското въстание в Северния парк с доц.д-р инж. Георги Маринов: "За съжаление малко е лошо времето, но това не ни пречи. Участниците са облечени и чакаме общината да реши точния час, чакаме да се посъбере малко публика, правим го за децата. Правим живи картини - първоначално селско ежедневие, нападение..