Първата част се състои само от 4 парчета. Правят запис на живо с участието на Сашо Лозаров - китари, Васил Вутев - барабани, Димитър Горчаков - клавишни, Пиеро Епифания - перкусии и вокал, Радо “Riverman“ - бас.
Музикантите работят заедно повече от година. Музиката е микс от афро- перуански ритми и Psichedelic рок, джаз.
"Пътувам много и винаги правя парчета от там, където съм бил. Познавам много музиканти от Африка, Европа и Азия, Латинска Америка и Щатите, разказа Епифания. Разбира се, на събитието са поканени и специални гости, чиито имена запазваме като елемент на изненада.
В съвместната си работа музикантите обменят различни идеи за парчета, но гледат всеки от тях да има повече свобода, защото това е идеята, когато са на живо, уточни Пиеро Епифания.
По думите му, за да издадат албума си в три кратки части, има различни причини.
"В днешната музикална индустрия е много трудно да направиш запис и да общуваш с много хора – всичко е по-бързо, всеки е на телефона, всеки слуша за максимум една минута. Разбира се, който обича музиката ще чуе целия албум, но така трябва да се прави адаптацията между това, което аз искам, и реалността – така се намира добрият баланс. И второ, 12-те парчета от първата част на този албум искам да ги направим на живо, звукът на бандата да се чува на живо. Останалите четири части ще бъдат записани и продуцирани в студио", изтъкна той.
Във второто ЕP музикантите ще останат верни на своята музикална линия, но освен афро-перуанска музика ще правят също и кумбия – по-купонджийски стил с динамични танци.
Ще има и експериментална част с различни танцувални елементи, за тази цел са поканени и две прекрасни дами, които ще акомпанират - добре познатите Каландрия и Марта от Барселона. Ще има още няколко специални гости, сред тях Ника и Мария Коса, които ще представят едно денс-парформанс шоу, разкри още Пиеро Епифания.
Още интересни аспекти чуйте в разговора на Роман и Яна в звуковия файл.
Лилия ИлиЕва, aвторката на книгата с интервюта с 33-ма известни български мъже „Заведи ме в теб“, разкрива какво са ѝ споделили за любовта някои от героите ѝ в книгата. Актьорът Андрей Баташов ѝ изповядва: „ М исля, че взаимоотношенията между двама души зависят от качеството на информацията, която протича между тях, дали е точна, ясна и..
Мобилното студио на предаването „Радиокафе“ се настанява удобно на сцената на #гудгейм Lan Party 2025 . На 24 май – празника на българската просвета, култура и писменост, темите ще са предизвикателен фюжън между видео игрите и българския език. С разнообразните гости в три часовото предаване, ще проследим как се променя общуването в дигитална среда,..
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..
Сериозно разминаване между желанията за професионална реализация на завършващите училище и реалните нужди от кадри на пазара на труда, отчитат от една от големите компании в областта на HR решенията. Наблюденията са направени сред над 300 български и международни компании от различни сектори. През последните години сред най-желаните..
Тържествено събрание по повод 24 май се проведе през днешния ден в Българската академия на науките. Заместник-председателят на БАН проф. Емануел Мутафов откри празника в зала “Проф. Марин Дринов“ с откъс на старобългарски език от “За буквите“ на Черноризец Храбър. Председателят на Академията чл.-кор. Евелина Славчева поздрави учените и гостите за..