Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.:
"До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се включва и един глас, който понякога не съответства на това - изкушението за помагащите специалисти може да е голям капан. Чрез психодрамата можем да срещнем тези два гласа, тези две вътрешни роли.
Психодрамата е терапевтичен и групов метод. Следва вътрешните ни конфликти през размяна на ролите в групата. Книгите по самопомощ понякога дават готови модели, гласът, който говори, не чува гласа отсреща. Може да се ползват, но с особено внимание. Има специфики в начина, в който практикуваме. Самобрандирането звучи притеснително.
Ангажирането със себе си може да има много добри страни - групите по личен опит, водени от психодраматисти, са благотворна среда за такива вътрешни процеси. Нуждата от внимание и одобрение е на сцената. Добрите реклами рядко казват нещо за продукта, но често казват нещо за нас самите.
Трябва да се разграничава приятелската роля, публичното присъствие и терапевтичната дейност. Психодрамата се занимава с ролевата гъвкавост. Важно е да си даваме сметка за различните роли, в които влизаме. Като хора се поддаваме на изкушения, като това да правим повече от необходимото. Въпросът е кой е нашият начин, не е задължително това да са социалните мрежи. Може би за пациентите ни остава изкушение и капан да влязат в ролята на потребители."
Още по темата за "капаните", трябва ли да се оставят хората на тяхното страдание и на какво трябва да се обърне внимание при избор на терапевт - в звуковия файл.
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Kой всъщност е автор на генерираното от AI съдържание - интервю с адвокат Траян Косев: "Целият свят се вълнува от отговора на този въпрос. Редно е първо да се запитаме какво се закриля от авторското право? У нас творчеството е свързано с физически лица. "Творческата" дейност на машината не е такава. В САЩ патентното ведомство слага разделителен..
На 23 април в галерия "Еритаж" бе открита изложбата "Пътуване във времето" на Мастро Стойчо Зерлиев. Това е негова юбилейна изложба (80г.), която представя картини от почти целия му творчески път. "Това обхваща един дълъг период от моя живот. Още от завършване на художествена академия, а преди това имам и от завършване на художествена гимназия..
В края на тази седмица коментаторите във "Форум" правят преговор на случилото се през изтеклите дни, но и обсъждат горещи теми от деня. Сътресения, пререкания, ежби в Столичната община . Драматичната смята на шефа на "Метрополитен" ЕАД. Денят на Земята беше отбелязан тази седмица. Отговорността за околната среда - лична и корпоративна...