Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Европска бронза за Бугарску у ритмичкој гимнастици

Фотографија: Facebook/BGRGfederation

Бугарске јуниорке су добиле бронзану медаљу у укупном пласману на Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Тел Авиву (Израел).

Елвира Краснобаева и Дара Стојанова су освојиле 116.100 бодова и пласирале се на треће место у конкуренцији 36 тимова.

Европска титула припала је представницама домаћина које су освојиле 120.600 бодова, а на другом месту су ритмичарке Румуније са 117.050 бодова.

У четвртак ће се Краснобаева борити за медаљу у вежбама са обручем и лоптом, а Стојанова – у вежбама са чуњевима.

Више из ове категориjе

"Витоша ран" – од центра Софије до Черног врха

Неки од наших најбољих планинских тркача учествоваће ове недеље у такмичењу у планинском трчању "Витоша ран" – од Националног дворца културе у Софији до Черног врха. Они ће покушати да оборе 13-годишње рекорде за брзи успон на Витошу и да раздаљину..

објављено 22.8.24. 07.15
Магдалена Христова

Трећа светска титула за Магдалену Христову у скоку удаљ

Наша атлетичарка Магдалена Христова је освојила трећу светску титулу за ветеране. Она је на Светском атлетском првенству за ветеране у Гетеборгу (Шведска) тријумфовала у скоку удаљ у старосној категорији +45. Скочила је 5,63 м.