Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Сребро у стрељаштву за Антоанету Костадинову на Европским играма

Антоанета Костадинова
Фотографија: Ројтерс

Антоанета Костадинова је освојила сребрну медаљу на Европским играма у Пољској. У дисциплини малокалибарски пиштољ 25 метара Бугарка је освојила укупно 26 поена, само за поен мање од Гркиње Ане Коракаки, којој је припало злато.

Са овим успехом Костадинове Бугарска већ има три медаље на Играма у Пољској. Раније је каратисткиња Ивет Горанова освојила сребро, а Антоанета Костадинова и Самуил Донков су у конкуренцији микс парова у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара освојили бронзу.

Више из ове категориjе

Бициклистичка трка око Бугарске стартује у Софији

Вечерас у 17:30 часова испред Храма Светог Александра Невског у центру Софије биће дат старт 71. бициклистичке трке око Бугарске. Спортско такмичење, које ће бити одржано од 25. до 29. августа, завршиће се у Габрову. У њему ће учествовати 18 страних и..

објављено 24.8.24. 09.05

У четвртфиналу US Openа Григор Димитров би могао да игра против Новака Ђоковића

У првом мечу Отвореног првенства САД у тенису, које почиње у понедељак, Григор Димитров ће играти против квалификанта Киријана Жакеа из Француске. Бугарин је 9. носилац турнира. На свом путу ка бољем пласману он ће играти против победника меча..

објављено 23.8.24. 10.15

"Витоша ран" – од центра Софије до Черног врха

Неки од наших најбољих планинских тркача учествоваће ове недеље у такмичењу у планинском трчању "Витоша ран" – од Националног дворца културе у Софији до Черног врха. Они ће покушати да оборе 13-годишње рекорде за брзи успон на Витошу и да раздаљину..