Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Четири медаље за Бугарску у једном дану

Фотографија: БГНЕС

Бугарска је на Олимпијским играма у Паризу освојила четири медаље у једном дану, јавља БГНЕС. Прво је Семен Новиков донео злато у категорији до 87 кг у рвању класичним стилом, затим је Кимија Ализаде освојила бронзану медаљу у теквондоу, да би се на крају Божидар Андреев окитио бронзом у категорији до 73 кг у дизању тегова, што је прва олимпијска медаља за Бугарску у дизању тегова од 2012. године, када је Мила Манева у женској конкуренцији освојила сребрну медаљу.

Иранка Кимија Ализаде, која представља Бугарску у теквондоу на Играма у Паризу победила је првог играча света Џонгши Лио из Кине с 2:1 у борби за треће место у дисциплини до 57 кг.

Четврту медаљу донео је Хавијер Ибанес који је освојио бронзу у боксу након што је изгубио полуфиналну борбу у категорији до 57 кг од киргиског боксера Мунарбека Сеитбек Уулуа.

Двадесетосмогодишњи Кубанац је 2014. године постао шампион Кубе за младе у категорији до 56 кг, а исте године освојио је и Светско првенство за младе у категорији до 56 кг, које се одржало у Софији.

Фотографије: ЕПА/БГНЕС

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Григор Димитров иде у треће коло US Open-а

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у треће коло Отвореног првенства САД у тенису после победе над Ринкијем Хиџикатом с 6-1, 6-1, 7-6 (4). Меч је трајао нешто дуже од два сата и 10 минута. У прва два сета, 33-годишњи Бугарин..

објављено 29.8.24. 10.12

У Приморском почела четврта етапа међународне бициклистичке трке

У Приморском је стартовала четврта, најдужа од пет етапа 71. међународне бициклистичке трке око Бугарске. На деоницама од Приморског до Сливена ограничења саобраћаја вршиће се по етапама. Прва етапа од Софије до Тројана била је дуга 161,5 километара,..

објављено 28.8.24. 11.21

Наша параолимпијска медаљисткиња Стела Енева уверено креће на нову Олимпијаду

Сутра, 28. августа, почињу најважнија такмичења за спортисте са инвалидитетом из целог света – Параолимпијске игре у Паризу 2024. По четврти пут на овако престижном форуму учествоваће Стела Енева у дисциплини бацање диска (F57 ). Овог..